Reklama

Reklama

Terroryzm uderza w sport

Chelsea Londyn odwołała mistrzowską paradę

Mistrzowska parada Chelsea Londyn, która była zaplanowana na najbliższą niedzielę, została odwołana z powodów bezpieczeństwa. To efekt poniedziałkowego zamachu terrorystycznego, który miał miejsce na koncercie Ariany Grande w Manchesterze.

Premier League: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

"The Blues" planowali mistrzowską paradę z kibicami, na której zawodnicy mieli jechać otwartym autobusem i prezentować puchar za zdobycie tytułu mistrza Anglii. Miała się ona odbyć w najbliższą niedzielę, ale została podjęta decyzja o jej odwołaniu, o czym angielski klub poinformował w specjalnym oświadczeniu na swojej stronie internetowej.

"W obliczu tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w Manchesterze, uznaliśmy, że taka parada byłaby niestosowana. Mamy na uwadze wysoki stopień zagrożenia ogłoszony przez rząd. Wierzymy, że mając na względzie dobro wszystkich osób, to słuszna decyzja. Jesteśmy przekonani, że nasi kibice ją zrozumieją" - czytamy w oświadczeniu.

Reklama

Klub podkreślał, że jest pewny, iż służby bezpieczeństwa na pewno stanęłyby na wysokości zadania, ale mając na uwadze zwiększone środki bezpieczeństwa w całym kraju, nie chce nakładać na funkcjonariuszy kolejnych obowiązków.

Chelsea zapowiedziała także, że podczas sobotniego finału Pucharu Anglii z Arsenalem, piłkarze założą czarne opaski. Klub zapowiedział także finansowe wsparcie dla ofiar ataku w Manchesterze. 

AK

Dowiedz się więcej na temat: Chelsea Londyn | Zamach w Manchesterze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje