Reklama

Reklama

Suzuki Boxing Night IV. Prezes PZB Grzegorz Nowaczek: Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie podnieść boks olimpijski na właściwy poziom

Prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (AIBA) Umar Kremlew był gościem specjalnym na gali Suzuki Boxing Night IV w Lublinie. Nie tylko oglądał walki, ale też doglądał przygotowań do wielkiej imprezy.

W kwietniu w Kielcach odbędą się pięściarskie mistrzostwa świata juniorów. To był główny powód wizyty Kremlowa w naszym kraju.

Prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek przyznał, że możliwe jest iż Polska będzie gościć także wielkie imprezy seniorskie. Wszystko zależy jednak od tego, jak wypadnie najbliższy turniej.

- Najpierw musimy się skoncentrować na młodzieżowych mistrzostwach świata. Jeśli wyjdzie wszystko dobrze, a wierzę, że tak się stanie, to będziemy rozmawiać o kolejnych imprezach - powiedział Nowaczek.

Sternik PZB jest też bardzo zadowolony ze współpracy z firmą Suzuki. Przyznał, że zarząd działa prężnie, a na horyzoncie pojawiają się nowe projekty.

Reklama

- Mamy nowy zarząd, troszkę go odmłodziliśmy. Współpracują też z nami ludzie spoza zarządu. Są fajne, nowe projekty oraz duży sponsor - firma Suzuki, która nas bardzo wspiera. Zapraszamy oczywiście wszystkich chętnych do współpracy. Jesteśmy otwarci. Wspólnymi siłami jesteśmy w stanie podnieść boks olimpijski na właściwy poziom - stwierdził Nowaczek.

Do maja planowane są kolejne dwie gale spod znaku Suzuki Boxing Night. Podczas kolejnego wydarzenia mają zaprezentować się też kobiety, które są naszymi nadziejami na medal w Tokio.

- Zobaczymy jak to wyjdzie. Na najbliższej gali powalczą dziewczyny, ale kilka walk męskich też będzie - zakończył Nowaczek.

Partnerem publikacji jest Suzuki, sponsor reprezentantów Polski w boksie.

Advertisement

Z Lublina Michał Przybycień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL