Reklama

Reklama

Suzuki Boxing Night II. Siergiej Radczenko o rewanżu ze Szpilką: Propozycja nie była korzystna

Jednak krótki okres przygotowawczy nie był jego jedynym problemem. Na słabą dyspozycję Ukraińca wpłynęło też zmęczenie długą podróżą do Kielc.

Reklama

- Byłem też zmęczony drogą do Kielc. Do Lwowa sam jechałem samochodem. Tam się przesiadłem i miałem kierowcę. Dojechałem do granicy, przekroczyłem ją pieszo i do Kielc zabrał mnie kolejny kierowca - przyznał.

Mimo tego, że zdarzyła się mu słabsza walka, ma nadzieję, na kolejne starcie w Polsce. Najchętniej zmierzyłby się drugi raz z Arturem Szpilką. Podkreślił jednak, że na tę chwilę nie ma takiego tematu.

- Teraz nikt się ze mną nie kontaktował w sprawie rewanżu ze Szpilką. Zaraz po walce był taki temat - powiedział.

Odrzucił też zarzuty, że nie chce wziąć drugiej walki ze Szpilką z powodów finansowych. Stwierdził, że oferta, jaką dostał, była nie do przyjęcia.

- Pieniądze są na drugim planie, ale propozycja nie była korzystna. Tylko 500 euro więcej, niż za pierwszą walkę ze Szpilką. Ja uważam, że za rewanż powinienem dostać więcej - przyznał.

W marcu Radczenko przegrał z Arturem Szpilką. Wydawało się, że był lepszy, ale sędziowie widzieli to inaczej i przyznali niejednogłośne zwycięstwo Polakowi. Doszło do skandalu. Ukrainiec ma wątpliwości, czy druga strona rzeczywiście chce tego rewanżu. Odgraża się też, że wyśle rywala na pięściarską emeryturę.

- Może po pierwszej walce Andrzej Wasilewski przestraszył się, że Szpilka przegra drugi pojedynek i będzie to koniec jego kariery - zakończył Radczenko.

Michał Przybycień

#POMAGAMINTERIA

1 czerwca reprezentantka Polski w kolarstwie górskim Rita Malinkiewicz i jej koleżanka Katarzyna Konwa jechały na trening w ramach autorskiego projektu Rity dla pasjonatów kolarstwa #RittRide for all. Z niewyjaśnionych przyczyn w Wilkowicach koło Bielska-Białej wjechał w nie samochód jadący z naprzeciwka. Kasia przeszła wiele operacji, w tym zabieg zespolenia połamanego kręgosłupa i połamanej twarzoczaszki oraz częściową rekonstrukcję nosa i języka. Rita nadal pozostaje w śpiączce farmakologicznej, a jej obecny stan zdrowia jest bardzo ciężki. Potrzeba pieniędzy na ich leczenie i rehabilitację - dołącz do zbiórki.

Sprawdź szczegóły >>>

Dowiedz się więcej na temat: Siergiej Radczenko | Mateusz Masternak | Artur Szpilka