Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Wenezuela - Serbia 0:3, Meksyk - Kanada 0:3 na MŚ siatkarzy

W meczu polskiej Grupy A na siatkarskich mistrzostwach świata Wenezuela przegrała z Serbią 0:3. Dzięki zwycięstwu zespół trenera Igora Kolakovica zapewnił sobie udział w drugiej fazie turnieju. W Grupie C Kanada pokonała bez straty seta Meksyk.

Bałkańska drużyna ani razu nie była w tym meczu zagrożona i udowodniła, że z meczu na mecz czuje się coraz lepiej.

Reklama

Do swoich dotychczasowych osiągnięć Serbowie podchodzili krytycznie. - Jeśli chcemy tu cokolwiek ugrać, to na pewno mamy jeszcze wiele do poprawienia. Nie można marzyć o medalu, jeśli popełnia się proste błędy - mówił jeszcze przed sobotnią potyczką kapitan zespołu Dragan Stanković.

Wenezuela to najniżej notowany zespół w polskiej grupie. Na koncie ma jednak jedną wygraną z Kamerunem i zachowała szansę na awans do kolejnej rundy. O tym, czy pojedzie w poniedziałek do Łodzi zadecyduje niedzielny pojedynek z Australią.

Serbowie na koniec pierwszej fazy turnieju zmierzą się z Kamerunem. Na koncie mają trzy zwycięstwa i jedną porażkę - na inaugurację imprezy z Polską (0:3) na Stadionie Narodowym.

Grupa A

Wenezuela - Serbia 0:3 (20:25, 17:25, 22:25)

Serbia: Uros Kovacević, Nemanja Petrić, Nikola Jovović, Aleksandar Atanasijević, Marko Podraszczanin, Srecko Lisinać - Nikola Rosić (libero) - Sasa Starović.

Wenezuela: Hektor Salerno, Jose Carrasco, Kervin Pinerua, Jhoser Contreras, Danian Chourio, Ramon Cedeno - Hektor Mata (libero) - Antonio Montoya, Carlos Paez, Emmerson Rodriguez, Fernando Gonzalez.

Grupa C

Meksyk - Kanada 0:3 (17:25, 18:25, 19:25)

Wiadomo już, że z grupy C do drugiej rudy mistrzostw zakwalifikowały się Rosja, Bułgaria, Kanada oraz Chiny. Szans nie mają już drużyny Egiptu i Meksyku, które poniosły komplet czterech porażek.

Jedyną niewiadomą jest, z jakiego miejsca i z jakim dorobkiem czołowe zespoły przystąpią do kolejnej fazy turnieju.

Dowiedz się więcej na temat: Klubowe MŚ siatkarzy | Aleksandar Atanasijević