Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Trener siatkarzy USA: Polska to dla mnie szczególny kraj

- Polska to dla mnie szczególny kraj. Zawsze będę mieć do niego sentyment - powiedział trener siatkarskiej reprezentacji USA John Speraw. Jego siatkarze nie spisują się na razie najlepiej w mistrzostwach świata, które w sobotę rozpoczęły się w naszym kraju.

Co jest tego przyczyną? Według niepotwierdzonych informacji z Polski pochodziła jego prababcia, ale on sam skupia się na względach zawodowych.

Reklama

- To tutaj siedem lat temu przyjechałem na pierwszą imprezę sportową w roli członka sztabu szkoleniowego. Wówczas graliśmy w katowickim Spodku w finałowym turnieju Ligi Światowej. Zaskoczyły mnie wtedy tłumy kibiców, którzy stworzyli niezapomnianą atmosferę - powiedział amerykański szkoleniowiec.

W jego ocenie Kraków jest dobrym miejscem na rozgrywanie tak dużej imprezy, jak MŚ. Dodał, że w Polsce, m.in. ze względu na silny doping fanów, dobrze czują się również jego zawodnicy, choć na razie nieco zawodzą.

Drużyna USA, triumfator tegorocznej LŚ, w Kraków Arenie rozegrała dwa spotkania - w pierwszym dopiero po tie-breaku pokonała Belgię, a następnie przegrała w pięciu setach z Iranem. W czwartek zmierzy się z Portoryko.

- Turniej rozpoczęliśmy nie najlepiej. Na pewno stać nas na lepszą grę. Jestem jednak dumny z chłopaków, że w spotkaniu z Iranem po dwóch przegranych setach potrafili się podnieść i doprowadzili do tie-breaka - zaznaczył Speraw.

W stolicy Małopolski są rozgrywane mecze tylko pierwszej fazy mistrzostw.