Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Siatkarskie MŚ - poważne osłabienie reprezentacji Włoch

Atakujący Włoch Ivan Zaytsev nie wystąpi w drugiej rundzie grupowej mistrzostw świata w Polsce. Siatkarza wyeliminowała kontuzja stawu skokowego, której nabawił się w meczu z USA (1:3). Italia jest jednym z rywali "Biało-czerwonych" w 2. rundzie imprezy.

Informację podał portal Olimpiazzurra. Decyzję o wycofaniu jednej z największych gwiazd włoskiej ekipy podjęli lekarze w konsultacji z trenerem Mauro Berruto po badaniach rentgenowskich. Dalszą rehabilitację zawodnik ma przechodzić w Rzymie.

Włosi to jeden z rywali Polski w drugiej fazie turnieju. Od początku imprezy nie imponują jednak formą. W tabeli grupy E zajmują siódme miejsce z dorobkiem dwóch punktów. Liderami są "Biało-czerwoni" - 9.

"Kontuzja okazała się na tyle groźna, że uniemożliwia mu grę w najbliższych czterech meczach. Zdecydowaliśmy zatem, że najlepiej będzie jak poleci do Rzymu i tam podda się rehabilitacji. Tutaj nie ma odpowiednich warunków do tego, by się na tym skupić, a my w tej chwili potrzebujemy zawodników w stu procentach sprawnych" - powiedział trener Włoch Mauro Berutto.

Reklama

"Jeśli awansujemy do kolejnej rundy i będzie 1 procent szansy, że staw skokowy pozwoli mu grać, to wróci do nas. Chcemy spróbować uratować jeszcze sytuację, dlatego postanowiliśmy o jego powrocie do Włoch" - dodał.

Mecz Polska - Włochy zaplanowany jest na czwartek na godz. 20.25 w Atlas Arenie w Łodzi.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL