Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Siatkarskie MŚ: Orły muszą znaleźć sposób na Thomasa Edgara

Zatrzymanie Thomasa Edgara to najważniejsze zadanie, jakie stoi przed siatkarską reprezentacją Polski, która we wtorek zmierzy się z Australią. Drugi mecz "Biało-czerwonych" podczas mistrzostw świata rozegrany zostanie w Hali Stulecia we Wrocławiu o godz. 20.15.

- To jest zawodnik, który jest w stanie w jednym meczu zdobyć nawet 30 punktów. Nie można go lekceważyć, zwłaszcza jeśli ma dobry dzień - ocenił trener AZS Politechniki Warszawskiej Jakub Bednaruk.

Swoje możliwości zaprezentował już w pierwszym spotkaniu mundialu przeciwko Kamerunowi (3:0). A Polacy doskonale jeszcze pamiętają, jak to właśnie Edgar w dużej mierze przyczynił się do ich porażki przed dwoma laty w igrzyskach w Londynie. W tamtym meczu zdobył 26 punktów i trudno było go zatrzymać.

- Jestem przekonany o tym, że siatkarze jeszcze pamiętają tamtą porażkę. I to dobrze, bo dzięki temu jest w nich chęć rewanżu - dodał Bednaruk.

Reklama

Australijczycy robią postępy powoli, ale w tym sezonie już jeden cel osiągnęli. Chcieli awansować do elity Ligi Światowej i się udało. W Sydney, gdzie był rozgrywany turniej finałowy tzw. zaplecza, pokonali wyżej notowanych Francuzów.

Na antypodach nie ma profesjonalnej ligi, ale za to coraz więcej powstaje ośrodków, które mają za zadanie wyselekcjonować młodzież - potencjalnie przyszłych siatkarzy. Gdy osiągają odpowiedni poziom i wiek, pomaga się im w znalezieniu zatrudnienia w Europie.

To jest ich szósty występ w mistrzostwach świata, ale jeszcze nigdy nie zdołali awansować do kolejnej rundy.

Trenerem jest Argentyńczyk Jon Uriarte, który prowadzi ekipę po raz drugi w swojej karierze. Najpierw kierował drużyną w latach 2001-04, a teraz objął ją w 2011 roku. Rok później, po igrzyskach w Londynie, został nawet wybrany szkoleniowcem roku, bo Australia zajęła najwyższe w historii - dziewiąte miejsce.

Początek wtorkowego meczu we Wrocławiu zaplanowany jest na 20.15.

Skład reprezentacji Australii na MŚ w Polsce:

Atakujący: Thomas Edgar (LIG Insurance Greaters), Paul Carroll (SCC Berlin);

Przyjmujący: Nathan Roberts (Pallavolo Lugano), Adam White (BluVolley Werona), Thomas Ewen Douglas-Powell (University of Winnipeg), Luke Smith (VO Pribram);

Środkowi: Aidan Singel (Bluvolley Werona SRL), Travis Passier (Australian Institute of Sport), Nehemiah Mote (Australian Institute of Sport)

Rozgrywający: Harrison Peacock (Australian Institute of Sport), Grigory Sukochev (Klubs "Laze-R")

Libero: Luke Perry (Australian Institute of Sport).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje