Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Siatkarskie MŚ - Łasko: Polska ma niezwykle trudną grupę

- Grupa z Rosją i Brazylią jest bez dwóch zdań niezwykle trudna. Polacy jednak potrafili w ostatnim czasie wygrywać z Brazylijczykami. Czy zespół rosyjski jest obecnie mocniejszy od brazylijskiego - trudno mi oceniać. Jeśli się chce być mistrzem świata, trzeba wygrać z każdym - powiedział atakujący Jastrzębskiego Węgla Michał Łasko.

Przyznał, że pozytywną niespodzianką rozgrywanych w Polsce mistrzostw jest postawa reprezentacji Iranu.

- Widać rękę trenera Julio Velasco (Argentyńczyk prowadził kadrę przez dwa lata). Grają bardzo fajną, inteligentną siatkówkę. Trochę inną od pozostałych zespołów, nie tak bardzo opartą o stronę fizyczną. Wiedzą, kiedy mogą zaryzykować - komplementował zespół z Iranu były reprezentant Włoch.

Jego zdaniem jeśli grupowi rywale zespołu irańskiego - Francja i Niemcy - uznają, że łatwo przyjdzie im zwycięstwo - może się skończyć tak, jak dla kilku innych drużyn w tych mistrzostwach - czyli porażką.

Reklama

Komentując występ kadry Włoch Łasko potwierdził, że drużyna zawiodła.

- Na pewno wszyscy spodziewali się po niej czegoś więcej. Ja też. W turnieju jest tak, że wygrana daje pewność, porażka wywołuje uczucie przeciwne. I pod koniec w zespole włoskim tej niepewności było już bardzo dużo. Myślę jednak, że w kolejnym dużym turnieju wypadną już zdecydowanie lepiej - zauważył.

W jego opinii rywalom Polaków niekoniecznie przeszkadza doping miejscowych kibiców, czego doświadczył grając w reprezentacji Włoch.

- To wsparcie z trybun w Polsce podczas meczu pomaga obu zespołom, powoduje, że wszyscy zawodnicy grają +na maksa+. To mobilizuje, nie przeszkadza - powiedział Łasko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje