Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Siatkarskie MŚ: Kontuzja Michała Winiarskiego nie jest poważna

Michał Winiarski nie ma żadnych poważnych uszkodzeń kręgosłupa - to wyniki badań kapitana siatkarskiej reprezentacji Polski, który odniósł groźnie wyglądający uraz podczas sobotniego meczu MŚ z Iranem.

Kapitan "Biało-czerwonych" sam podejmie decyzję, czy zagra w wieczornym meczu mistrzostw świata z Francją.

- Trudno jest teraz cokolwiek wyrokować. Michał przechodzi zabiegi rehabilitacyjne i fizjoterapeutyczne. Jest pod opieką Pawła Brandta, a decyzja, czy znajdzie się w meczowej dwunastce zapadnie prawdopodobnie w ostatniej chwili - zaznaczył Szyszko. Dodał, że zawodnik czuje się lepiej, a najważniejsze, że przeprowadzone w niedzielę badanie rezonansem nie wykazało żadnych uszkodzeń.

- W opinii naszego lekarza Jana Sokala doszło do spięcia mięśniowego. Teraz robimy wszystko, by Michał był zdolny do gry. On sam jednak podejmie tą decyzję - podkreślił rzecznik.

Reklama

W porannym treningu Winiarski nie uczestniczył. Przyjmujący polskiej kadry nabawił się kontuzji w trzecim secie sobotniego meczu Polska - Iran (3:2). Kapitan zespołu opuścił Atlas Arenę w Łodzi podpierając się o ramię fizjoterapeuty Brandta. Wówczas wydawało się, że uraz jest poważny.

Na konferencji prasowej trener Stephane Antiga powiedział, że trzeba się liczyć z tym, iż będzie to uraz eliminujący podstawowego siatkarza reprezentacji na dłużej.

O godz. 20.25 rozpocznie się w Łodzi ostatni mecz 2. fazy mistrzostw świata. Stawką jest awans do najlepszej szóstki turnieju. Polacy muszą wygrać dwa sety, by się w niej znaleźć. 

Zobacz tabelę "polskiej" grupy

Interia zaprasza na relację na żywo z meczu Polska - Francja (godz 20.25)

Tutaj znajdziesz relację w wersji mobilnej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje