Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Siatkarskie MŚ: Brazylia - Rosja na zakończenie drugiej fazy

Reprezentacja Polski potrzebuje dwóch setów w dzisiejszym meczu z Francją (godz. 20.25), aby zapewnić sobie awans do najlepszej szóstki siatkarskich mistrzostw świata. W innym niedzielnym spotkaniu obrońcy tytułu Brazylijczycy zmierzą się z mistrzami olimpijskimi Rosjanami.

"Biało-czerwonym" mogą zagrozić jeszcze USA i Iran. Mało prawdopodobne wydaje się, by Amerykanie i Persowie "pomogli" Polakom. W niedzielę zmierzą się bowiem z rywalami, którzy nie są w najwyższej formie i żegnają się z turniejem. USA podejmie w Bydgoszczy Argentynę, a Iran spotka się w Łodzi z Serbią.

Zakładając, że ekipy z Ameryki Płn. i Bliskiego Wschodu zwyciężą za trzy punkty, Polacy będą musieli wygrać przynajmniej dwa sety z "Trójkolorowymi". Nie jest to łatwe zadanie, bo podopieczni Laurenta Tillie są w znakomitej dyspozycji i nie zamierzają spocząć na laurach. Zwłaszcza że wygrana da im pierwsze miejsce w tabeli.

Reklama

Jest to o tyle ważne, że w losowaniu w 3. rundzie jest się wówczas rozstawionym i unika się konfrontacji z najlepszą drużyną grupy F, czyli z obrońcami tytułu Brazylijczykami lub mistrzami olimpijskimi Rosjanami.

Te dwie ekipy zmierzą się ze sobą w Katowicach i - jak mówi wielu ekspertów - będzie to przedwczesny finał. Co nie znaczy, że nie będą mogli się jeszcze spotkać w meczu o złoto.

Ciekawy powinien być także pojedynek Kanady z Niemcami. Tym drugim wystarczą wygrane dwa sety, by przedłużyć swój pobyt w Polsce przynajmniej do piątku i wydaje się, że z takimi zawodnikami w składzie jak Georg Grozer i Jochen Schoeps, powinni sobie poradzić. Kanada jest jednak w znakomitej dyspozycji i sprawiła już niejedną niespodziankę.

Na pożegnanie z mundialem spotkają się jeszcze Australia z Włochami, Kuba z Chinami i Finlandia z Bułgarią. Wszystkie te drużyny w poniedziałek wrócą do domu.

Interia zaprasza na relację na żywo z meczu Polska - Francja (godz 20.25)

Tutaj znajdziesz relację w wersji mobilnej

Dowiedz się więcej na temat: MŚ siatkarzy w Polsce | siatkówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje