Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Siatkarskie MŚ: Argentyna - Serbia 1:3

Argentyna przegrała z Serbią 1:3 na mistrzostwach świata siatkarzy w meczu grupy A, w której występują także reprezentanci Polski.

Argentyńczycy dobrze rozpoczęli pierwszego seta, ale przy stanie 14:14 zaliczyli fatalny przestój. Serbowie wykorzystali proste błędy rywali i błyskawicznie zrobiło się 20:14, a w końcówce zdobyli już tylko trzy punkty i przegrali do 17.

Wyeliminowanie prostych błędów dało im zwycięstwo w drugiej partii. Serbowie przez większość seta musieli odrabiać straty, ale utrzymywali kontakt punktowy, lecz w końcówce byli bezsilni i przegrali do 20.

W trzecim secie wyrównana walka trwała jedynie do stanu 10:10. Później Serbowie "odjechali" rywalom i prowadzili już 24:15, ale za szybko uznali, że już wygrali i Argentyńczycy zdobyli sześć punktów z rzędu! Set zakończyła dopiero zepsuta zagrywka Nicolasa Uriarte.

Czwarta odsłona spotkania od początku przebiegała pod dyktando Serbów, którzy na drugiej przerwie technicznej prowadzili 16:10. Argentyńczycy odgryzali się jeszcze pojedynczymi akcjami Jose Luisa Ginzaleza i Facundo Conte, ale po drugiej stronie siatki bezbłędni byli Marko Podraszczanin i Nokola Kovacević. Serbowie dowieźli prowadzenie do końca seta i zwyciężyli 25:21.

Reklama

W pierwszym pojedynku Serbia przegrała z Polską (0:3), a Argentyna pokonała Wenezuelę (3:0).

W innym spotkaniu tej grupy Wenezuela wygrał z Kamerunem 3:1. Siatkarze z Afryki dość niespodziewanie wygrali zaciętą końcówkę trzeciej partii, ale w czwartej odsłonie Wenezuelczycy powrócili do dobrej gry i wygrali 25:14.

W swoich pierwszych meczach obie te drużyny nie zdobyły punktów. Następnym rywalem Wenezueli już w czwartek będzie reprezentacja Polski.

Grupa A

Argentyna - Serbia 1:3 (17:25, 25:20, 21:25, 21:25)

Serbia: Nikola Kovacević, Dragan Stanković, Nikola Jovović, Milos Nikić, Alaksandar Atanasijević, Marko Podraszczanin - Nikola Rosić (libero) - Srecko Lisinać, Nemanja Petrić.

Argentyna: Javier Filardi, Nicolas Uriate, Facundo Conte, Jose Luis Gonzales, Sebastian Sole, Pablo Crer - Sebastian Closter (libero) - Rodrigo Quiroga, Santiago Darraidou, Luciano De Cecco, Martin Ramos. 


Wenezuela - Kamerun 3:1 (25:22, 25:21, 31:33, 25:14)

Wenezuela: Fernando Gonzales, Jose Carrasco, Kervin Pinerua, Jesus Chourio, Antonio Montoya, Fredy Cedeno - Hector Mata (libero) - Jhoser Contrears, Carlos Paez, Emerson Rodriguez.

Kamerun: Olivier Nongni, Ahmed Mbutngam, Sem Dolegombai, Jean Patrice Ndaki, Nathan Wounembaina, Arthur Kody - Alain Fossi (libero) - David Feughouo, Maliki Moussa, Joseph Kofane, Georges Kari.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje