Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Siatkarskie MŚ - Antiga: Mogę być zadowolony ze zmienników

- Cieszę się, że zawodnicy podeszli do tego spotkania mocno skoncentrowani i nie było widać u żadnego, że to będzie dla nas łatwy mecz - powiedział Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski po zwycięstwie z Wenezuelą 3:0 w trzecim swoim meczu siatkarskich mistrzostw świata.

- Bardzo dobry rezultat dla nas. Cieszę się, że zawodnicy podeszli do tego spotkania mocno skoncentrowani i nie było widać u żadnego, że to będzie dla nas łatwy mecz. Zagrali też bardzo agresywnie, tak jak w poprzednich spotkaniach. Zadowolony mogę być też ze zmienników, którzy dobrze się zaprezentowali. To było dla nas w sumie łatwe spotkanie, bo my bardzo dobrze zagraliśmy - ocenił Stephane Antiga.

Reklama

- Mamy kolejny miły wieczór. Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Byliśmy skupieni i było widać ciągłość w naszej grze. Cały mecz był pod nasza kontrolą i teraz zaczynamy już myśleć o kolejnym przeciwniku - powiedział Michał Winiarski, kapitan reprezentacji Polski.

- To był niezły mecz w naszym wykonaniu. Dobrze zagraliśmy zwłaszcza w pierwszym secie. Naszym zadaniem było jak najdłużej utrzymywać się w grze i to się nam do pewnego momentu udawało. Nie jest łatwo grać przeciwko takiemu zespołowi jak Polska. Nie mamy dużo takich meczów, bo dla nas to był dopiero dziesiąty wspólny występ. Cały czas zbieramy doświadczenie i dla nas takie mistrzostwa są wielkim wydarzeniem - powiedział Nacci Vincenzo, trener reprezentacji Wenezueli.

- To był mimo wszystko dla nas dobry mecz. Zwłaszcza w pierwszym secie. Nie udało nam się jednak tego utrzymać i w kolejnych setach nie było już tak przyjemnie. Polacy zaczęli dobrze serwować i dobrze grali w bloku. Musimy się zastanowić, dlaczego w pierwszym secie było dobrze, a później już nie. Polacy mieli też wspaniałe wsparcie kibiców - dodał Kervin Pinerua, kapitan reprezentacji Wenezueli.

Trzeci mecz, trzecie zwycięstwo. Oceń kadrowiczów!