Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Paweł Zagumny: Amerykanie to nie jacyś kelnerzy

- Zagraliśmy trochę słabiej niż do tej pory na tle bardzo dobrze dysponowanych Amerykanów. Zabrakło dosłownie kilku punktów - powiedział Paweł Zagumny po przegranym meczu ze Stanami Zjednoczonymi na MŚ siatkarzy.

Polscy siatkarze przegrali w Łodzi z USA 1:3 i stracili pierwsze miejsce w tabeli grupy E mistrzostw świata. 

- Rywale postawili nam ciężkie warunki - dobrze grali zagrywką i w bloku - powiedział rozgrywający "Biało-czerwonych".

Polacy walczyli ambitnie o każdą piłkę, ale nie byli w stanie zatrzymać znakomicie dysponowanych Matthew Andersona i Taylora Sandera. Pierwszy z wymienionych zdobył 21 punktów, a drugi dwa "oczka" więcej.

Micah Christenson wykorzystywał dobre przyjęcie i często uruchamiał też środkowych - Maxwella Holta (15 pkt) i Davida Lee (11 pkt).

Reklama

- Amerykanie to nie jacyś kelnerzy, z którymi zdobywa się po pięć, sześć punktów z rzędu. W tej grupie już nie ma słabych drużyn. Z każdym będzie będzie wojna i mam nadzieję, że wyjdziemy z tego zwycięsko - zaznaczył popularny "Guma".

Sytuacja w tabeli grupy E skomplikowała się. Polacy zajmują drugie miejsce z dorobkiem 9 punktów. Nowym liderem jest Francja (10 pkt).

Amerykanie mimo zwycięstwa nad Polską pozostali na 5. miejscu, ale ich strata do "Biało-czerwonych" zmalała do dwóch "oczek". Przed USA są jeszcze Serbowie (9 pkt)i Iran (8 pkt).

W czwartek podopieczni Stephane'a Antigi zmierzą się z Włochami, którzy już prawie stracili szansę awansu do kolejnej rundy.


- Wnioski po meczu z USA? W czwartek gramy z całkiem inną drużyną. Trzeba zagrać inaczej i przede wszystkim skuteczniej - powiedział Zagumny.

- O spotkaniu z Amerykanami najlepiej szybko zapomnieć. Zregenerować siły i ze świeżą głową przystąpić do pojedynku z Włochami - zakończył nasz rozgrywający.

Robert Kopeć, Łódź

Cała opinia Pawła Zagumnego o meczu z USA na załączonym filmie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne