Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

MŚ siatkarzy - we Wrocławiu uczestnicy turnieju spodziewani w piątek

Po za Polską i Serbią w piątek we Wrocławiu powinny zjawić się wszystkie pozostałe reprezentacje grające w 1. etapie siatkarskich MŚ we Wrocławiu.

Pierwsze mecze w Hali Stulecia odbędą się w niedzielę.  

Reklama

Australia, Wenezuela i Kamerun zamieszkają w hotelu "Wrocław", zaś Argentyna w "Mercure". Później dołączą do niej Serbia i Polska.

Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Wachowiak zapewnił, że hotele od dawna są już przygotowane na przyjazd siatkarzy.

- Rezerwacje były dokonane już dwa lata temu, a więc gospodarze mieli czas, aby się przygotować - zauważył.

W maju tego roku w hotelu "Wrocław", podczas turnieju eliminacji mistrzostw Europy, mieszkała polska reprezentacja i siatkarze skarżyli się na zbyt krótkie łóżka. Prezes DZPS podkreślił, że ta sytuacja teraz już na pewno się nie powtórzy.

- Sprawa była dość głośna, ale wnioski zostały wyciągnięte i jestem spokojny, że teraz będzie już wszystko w porządku. Zarządzający hotelami dobrze wiedzieli, co muszą przygotować i jakie są wymagania - przekonywał Wachowiak.

Zespoły będą mieć do swojej dyspozycji dwie hale - Stulecia, gdzie będą rozgrywane mecze MŚ i mniejszą na Akademii Wychowania Fizycznego. Obie są już gotowe do przeprowadzenia treningów. Co prawda na tej pierwszej ustawiane są jeszcze dodatkowe trybuny dla kibiców i dziennikarzy, ale boisko oraz siatka czekają na zawodników.

Pierwsze mecze w Hali Stulecia zostaną rozegrane w niedzielę. Najpierw Argentyna zmierzy się z Wenezuelą, a później Kamerun z Australią. Na sobotę zaplanowano oficjalne konferencje, na których maja pojawić się też włodarze miasta, którzy otworzą wrocławską część mundialu.

Dowiedz się więcej na temat: MŚ siatkarzy | siatkówka