Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

MŚ siatkarzy: PZPS nie ujawni wysokości premii za złoty medal

Polski Związek Piłki Siatkowej zaznaczył, że nie ujawni wysokości premii dla reprezentantów kraju, którzy w niedzielę wywalczyli w Katowicach złoty medal mistrzostw świata. Prezes federacji Mirosław Przedpełski podkreślił, że wynika to z zapisu w kontraktach.

Przedpełski dodał, że przewidziane sumy zawarte są w umowach, które zostały zawarte z każdym z zawodników reprezentacji.

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych w PZPS "Biało-czerwoni" oraz sztab szkoleniowy mają dostać do podziału ok. siedmiu milionów złotych.

Międzynarodowa Federacja Piłki Światowej (FIVB) z kolei za triumf w mundialu przekazała 150 tysięcy dolarów. Zawodnicy mogą liczyć na dodatkowe profity dzięki wywalczeniu przez Mariusza Wlazłego i Karola Kłosa nagród indywidualnych. Podopieczni Antigi umówili się bowiem, że w takim wypadku premie są dzielone równo między wszystkich członków zespołu.

Reklama

Wlazły został najbardziej wartościowym siatkarzem turnieju (MVP) i najlepszym atakującym. Kłos znalazł się w "Drużynie Marzeń" jako jeden z dwóch środkowych. Najlepsi gracze na poszczególnych pozycjach otrzymali od FIVB czek na 10 tys. USD, a najlepszy zawodnik mistrzostw na sumę trzy razy większą.

Sukces "Biało-czerwonych" zostanie również doceniony finansowo przez Ministerstwo Sportu.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy