Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

MŚ siatkarzy - Przedpełski: Dostałem mnóstwo gratulacji

Prezes PZPS Mirosław Przedpełski jest zachwycony otwarciem mistrzostw świata w siatkówce na Stadionie Narodowym w Warszawie i zapowiada, że zakończenie też zostanie zorganizowane na wysokim poziomie.

- Trochę mnie zmartwił widok wokół hali w Katowicach, ale mamy możliwości, żeby było tu ładniej - dodał.

Reklama

Obok Spodka trwa budowa centrum kongresowego, która zostanie zasłonięta banerami.

- Po meczu otwarcia na Stadionie Narodowym dostałem mnóstwo gratulacji z całego świata. To, co chcemy zrobić w Katowicach na zakończenie, też będzie na światowym poziomie. A jeżeli zagra tu reprezentacja Polski - atmosfera będzie równie gorąca jak na stadionie - powiedział Przedpełski.

Jego zdaniem kwestia zakodowania przez Polsat transmisji z turnieju nie spowodowała lawinowego wzrostu sprzedaży biletów. Przyznał, że transmitowanie meczów w płatnych kanałach jest złe dla siatkówki, ale wynika nie ze złej woli Polsatu, tylko z braku systemu pozwalającego na zakup praw do organizacji tak dużej imprezy.

- Rozumiem emocje dotyczące tej sprawy, jednak my nie mieliśmy na nią wpływu - zaznaczył.

Dotychczas sprzedanych zostało 500 tys. z 800 tys. wejściówek. Nabywcami są obywatele 66 krajów. Ponad 200 biletów kupili na przykład Kameruńczycy. Katowicki Spodek przeżywa "najazd" kibiców z Finlandii, których przybyło ok. trzech tysięcy.

- Dawno wiedzieliśmy, że się szykują na przyjazd. Do piłki nożnej jeszcze nie możemy się porównywać, jednak i za siatkarzami kibice zaczynają coraz chętniej podróżować - podkreślił prezes PZPS.