Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

MŚ siatkarzy - Prygiel: Musimy czekać na gorszy dzień rywali

- Nie jesteśmy tak dobrzy, by zakładać, że z każdym wygramy. Musimy czekać na gorszy dzień rywali - powiedział były zawodnik reprezentacji Polski Robert Prygiel po porażce 1:3 z USA na MŚ siatkarzy.

Prygiel podkreślił, że nie obawia się spadku formy u "Biało-czerwonych" w drugiej rundzie mistrzostw świata siatkarzy.

- W naszej grupie są silne zespoły i każdy - jeśli zagra tak, jak Amerykanie wczoraj - będzie bardzo groźny. My z kolei nie jesteśmy tak dobrzy, by zakładać, że z każdym wygramy. Musimy czekać na gorszy dzień rywali - podkreślił Prygiel, nawiązując do porażki "Biało-czerwonych" z drużyną USA 1:3.

Z optymizmem jednak podchodzi do wieczornego spotkania z Włochami (początek o godz. 20.25), dla których czwartkowa konfrontacja będzie miała kluczowe znaczenie w kontekście awansu do trzeciej fazy rywalizacji. Amerykanie przed środowym pojedynkiem również podkreślali, że mecz z gospodarzami był ich "być albo nie być" w mundialu.

Reklama

- Rzeczywiście, pod tym względem sytuacja jest podobna i Italia również może tym razem zagrać świetnie. Jestem jednak spokojny, zwłaszcza że u przeciwników zabraknie Ivana Zaytseva. Słaba dotychczas postawa Włochów jest dla mnie zaskoczeniem, bo zazwyczaj dobrze prezentują się na turniejach. Gdy się ogląda ich mecze, to widać jednak, że są tam jakieś konflikty. W drużynie brakuje chemii - ocenił 136-krotny reprezentant Polski.

Jak dodał były atakujący, dobra obecnie forma ekipy z USA, która w pierwszej rundzie - tak jak Włosi - nie zachwyciła, nie jest dla niego niespodzianką.

- Przed początkiem MŚ to właśnie ich wskazywałem jako kandydata na "czarnego konia". Myślę, że są w stanie walczyć o medale. Wracając jeszcze do wczorajszego meczu w Łodzi, to nie jest tak, że przegraliśmy, to zagraliśmy fatalnie. Po prostu tego dnia Amerykanie byli lepsi. Właściwie to był ich najlepszy mecz w tej imprezie. Świetnie radzili sobie z przyjęciem naszej zagrywki. Wydaje mi się, że Włosi nie będą w stanie tego powtórzyć - przewidywał szkoleniowiec siatkarzy z Radomia.

Prygiel wykluczył, aby u "Biało-czerwonych" mogło dojść do zbytniego uspokojenia po łatwym przebrnięciu przez pierwszy etap MŚ, w którym wygrali wszystkie spotkania. Jego zdaniem nie należy się również obawiać, że podopieczni Stephane'a Antigi za bardzo skoncentrowali się na pierwszej części rywalizacji i teraz dostali zadyszki.

- Nie powiedziałbym przede wszystkim, by zespół Stanów Zjednoczonych był znacznie bardziej wymagający niż Serbowie czy Argentyńczycy, z którymi graliśmy wcześniej. Jestem przekonany też, że biało-czerwoni są przygotowani do całego turnieju, a nie tylko do pierwszej rundy - zaznaczył reprezentant Polski w latach 1996-2007.

Wśród słabszych elementów w drużynie Antigi wymienił zagrywkę oraz zbyt rzadkie wystawianie wysokiej piłki w kontrataku do Mariusza Wlazłego.

- Jeśli mamy wygrywać mecze, to trzeba ten ostatni element znacznie częściej stosować. Z serwisem nie jest źle, ale można go jeszcze poprawić - analizował.

Już kilka lat temu w mediach pojawiały się informacje, że rozgrywający Paweł Zagumny i atakujący PGE Skry Bełchatów za sobą nie przepadają. Prygiel jest zdania, że takie rzeczy nie mają znaczenia na boisku.

- Nic mi nie wiadomo o konflikcie między Pawłem i Mariuszem, ale nawet jeśli się nie lubią, to teraz nie jest to ważne. Dla obu to może być ostatnia impreza tej rangi w karierze, więc brak sympatii na pewno są w stanie odłożyć teraz na bok - podkreślił.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy