Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

MŚ siatkarzy: Polacy zagrają dziś z Australią

Dzisiaj o godz. 20.15 polscy siatkarze zmierzą się we Wrocławiu z Australijczykami w swoim drugim meczu podczas mistrzostw świata.

- Wszystkie mecze chcę wygrywać za trzy punkty - podkreśla trener polskich siatkarzy Stephane Antiga.

Nikt nie ucieka myślami od porażki "Biało-czerwonych" w igrzyskach w Londynie 1:3, co sprawiło, że w ćwierćfinale Polacy trafili na przyszłych mistrzów olimpijskich Rosjan i odpadli z turnieju.

- Wręcz przeciwnie - musimy o tym pamiętać, bo dzięki temu jest w nas sportowa złość i chęć rewanżu - powiedział libero Krzysztof Ignaczak.

Polacy pierwsze spotkanie rozgrywanych w kraju mistrzostw świata rozegrali na Stadionie Narodowym. Wytrzymali presję, a ponad 60 tys. kibiców poniosło ich do zwycięstwa nad Serbami 3:0. Australia była w tym czasie we Wrocławiu i w niedzielę w Hali Stulecia pokonała Kamerun 3:0.

Reklama

We wtorek ciekawie zapowiada się przede wszystkim rywalizacja USA z Iranem w grupie D (godz. 13.00). Amerykanie, zwycięzcy tegorocznej Ligi Światowej, mieli problem w pierwszym pojedynku ze znacznie niżej notowanymi Belgami (3:2). Iran z kolei sprawił pierwszą niespodziankę tego turnieju i pokonał Włochy 3:1.

W tym samym czasie (13.00) we Wrocławiu na boisko wyjdą ekipy Serbii i Argentyny. Dla drużyny z Bałkanów, która w Warszawie zaprezentowała się słabo, to bardzo ważny mecz. Przegrana może spowodować spore trudności w kolejnej rundzie, do której awansuje się z dorobkiem wywalczonym w pierwszym etapie rywalizacji.

O 16.30 odbędą się spotkania Wenezueli z Kamerunem (Wrocław) i Belgii z Portoryko (Kraków), a równolegle z Polakami pod Wawelem walczyć będą Francuzi z Włochami. 

INTERIA.PL zaprasza na relację NA ŻYWO z meczu Polska - Australia. Początek godz. 20.15

Tutaj znajdziesz relację LIVE w wersji mobilnej

Zobacz:

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje