Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

MŚ siatkarzy: Niemcy wygrali z Kanadą i grają dalej

Siatkarze Niemiec pokonali w Katowicach Kanadę 3:0 (28:26, 25:22, 25:23) w meczu drugiej fazy mistrzostw świata i awansowali do 3. rundy. Wcześniej Brazylia wygrała z Rosją 3:1 i zajęła pierwsze miejsce w grupie F. Oba zespoły także są w czołowej szóstce.

Znamy zatem komplet uczestników fazy finałowej MŚ. O medale zagrają: Brazylia, Rosja, Niemcy (z grupy F) oraz Francja, Polska i Iran (z grupy E).

Stawką drugiego niedzielnego meczu w katowickim Spodku było zajęcie trzeciego miejsca w grupie i awans do czołowej szóstki turnieju. Niemcy przystępowali do rywalizacji z dwupunktową przewagą, więc do szczęścia potrzebowali wygrania dwóch setów. Rywale musieli wygrać 3:0 lub 3:1, by awansować do trzeciej rundy.

Mecz lepiej zaczęli Kanadyjczycy. Wypracowali nawet pięciopunktową przewagę 15:10. Nie zdołali jej utrzymać, ale i tak  mieli dwie piłki setowe, których nie wykorzystali. Rywale skończyli przy trzeciej, po długiej wymianie i akcji Gyorgy Grozera. Atakujący Niemców zdobył w tej części 11 punktów.

Reklama

Zespół kanadyjski chcąc pozostać w grze musiał drugą partię wygrać. Początek zawodnicy trenera Glenna Hoaga mieli obiecujący (5:2), ale rywale po dwóch asach Denisa Kaliberdy prowadzili 12:10. Później był jeszcze remis po 16, a końcówka należała już do drużyny trenera Vitala Heynena. Po zdobyciu ostatniego punktu Niemcy dali wyraz swojej radości, bo zapewnili sobie awans do czołowej szóstki mistrzostw.

W trzeciej partii oba zespoły zagrały w zmienionych zestawieniach. Wielkich emocji już być nie mogło. Niemcy długo musieli odrabiać straty. Zrobili to z powodzeniem, wyszli na prowadzenie 19:18 i kilka minut później wygrali mecz.

***

Po zakończeniu niedzielnych spotkań odbędzie się losowanie fazy finałowej. Zwycięzcy grup (Brazylia i Francja) będą rozstawieni.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) poinformowała, że Polacy swoje mecze w mistrzostwach świata rozegrają w środę i czwartek.

Podopieczni Stephane'a Antigi spotkania rozegrają w łódzkiej Atlas Arenie. Druga grupa walczyć będzie w katowickim Spodku.

Mecz grupy F

Niemcy - Kanada 3:0 (28:26, 25:22, 25:23)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje