Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

MŚ siatkarzy: Belgia - Iran 1:3, Finlandia - Niemcy 1:3

Rewelacja mistrzostw Iran pokonał Belgię 3:1 w meczu siatkarskich mistrzostw świata, w Grupie D, która mecze rozgrywa w Kraków Arenie. W Grupie B Niemcy wygrali z Finlandią 3:1.

W meczu Grupy D w Kraków Arenie spotkały się Belgia i Iran. To dwa zespoły grające szybko i efektownie, gdzie największymi gwiazdami są rozgrywający: Depestele i Marouf.

Reklama

Nieco lepiej mecz rozpoczęli Belgowie, którzy prowadzili 9:6, jednak po ataku Deroo w aut lekką przewagę uzyskał Iran (13:14). Gra toczyła się punkt za punkt aż do samej końcówki. Przy stanie 23:23 punktowym blokiem popisał się Seyed, a potem kontrę wykorzystał Ghafour i Iran triumfował 25:23.

Początek drugiej partii należał do Iranu. Kiedy Marouf dwa razy zablokował Deroo, było już 4:9. Skuteczna gra Iranu i błędy Belgów sprawiły, że przewaga jeszcze wzrosła (11:19). Irańczycy bez problemów zapisali na swoim koncie drugą partię zwyciężając 25:15.

Belgowie otrząsnęli się po wysokiej porażce i w trzecim secie grali dużo skuteczniej. Zaczęli dokładniej przyjmować i Depestele mógł rozrzucać irański blok. Mocno punktował Deroo. Po asie serwisowym belgijskiego rozgrywającego było 16:13. Iran grał nieskutecznie, co pozwoliło Belgom zapisać trzeci set na swoje konto (25:21).

Podrażnieni Irańczycy zmobilizowali się przed czwartą odsłoną. Po ich efektownym bloku na lewym skrzydle prowadzenie wyniosło trzy punkty (8:11). Trzypunktowa przewaga Iranu utrzymywała się prawie do końca seta. Skuteczna gra na siatce jeszcze zwiększyła różnicę, a mecz zakończył atakiem z krótkiej Tashakori (20:25).

Grupa D

Belgia - Iran 1:3 (23:25, 15:25, 25:21, 20:25)

Belgia: Depestele, van den Dries, Deroo, Verhees, van de Voorde, Verhanneman oraz Derkoningen (libero), Coolman, van Walle, Valkiers, Claes.

Iran: Marouflakrani, Gmaemi, Seyed, Ghafour, Mirzajanpour, Gholami oraz Zarif (libero), Mahmoudi, Mahdavi, Tashakori.W Katowicach, w meczu grupy B, spotkały się drużyny Finlandii i Niemiec.

Obie ekipy dość nerwowo rozpoczęły spotkanie i popełniały proste błędy. Po dwóch skutecznych atakach Grozera drużyny zeszły na przerwę techniczną przy stanie 5:8. Niemcy pomimo kilku prostych błędów i nieporozumień kontrolowali sytuację (15:18). Finom udało się zbliżyć na jeden punkt, ale błąd Siltali i skuteczny blok zawodników Heynena pozwolił im zwyciężyć w pierwszej partii 25:20.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenie Finów 4:0 po dwóch atakach Kunnariego i asie serwisowym Tervaportiego. Niemcy próbowali odrobić starty, ale nieskuteczny był Grozer. Do tego Finowie mieli trochę szczęścia, kiedy Ojansivu instynktownie podbił atak byłego zawodnika Resovii, a piłka trafiła w linię boczną po stronie rywali (14:10). Niemcy popełniali bardzo dużo prostych błędów w obronie, co uniemożliwiło im odrobienie strat i Finowie po ataku Mikko Oivanena wygrali drugą odsłonę 25:19.

Finowie kontynuowali dobrą grę na początku trzeciej odsłony. Sytuacyjną akcję skończył Kunnari, a z drugiej piłki zaatakował Tervaporti i było 8:6. Niemcy odrobili straty po bloku Schoepsa, który zastąpił na boisku Grozera, a as serwisowy Kaliberdy dał im dwa punkty przewagi (13:15). Finom udało się jednak doprowadzić do wyrównanej końcówki i remisu 23:23, ale w decydującym momencie asa serwisowego posłał Grozer, który wszedł z ławki rezerwowych tylko po to, aby wykonać zagrywkę i Niemcy wygrali 26:24.

Niemcy chcieli zakończyć mecz w czterech setach. Kiedy asa serwisowego posłał Westphal, który pojawił się na boisku od początku partii, na tablicy wyników było 9:13. Siatkarze Heynena utrzymywali bezpieczną przewagę. Po dwóch atakach Grozera było 18:23, a set ostatecznie zakończył się wynikiem 19:25.


Grupa B

Finlandia - Niemcy 1:3 (20:25, 25:19, 24:26, 19:25)

Finlandia: Tervaporti, Siltala, Kunnari, Ma. Oivanen, Lehtonen, Ojansivu i Kerminen (libero)

Niemcy: Kampa, Schwarz, Kaliberda, Boehme, Guenthoer, Grozer i Tille (libero)

Autor: Grzegorz Zajchowski

Dowiedz się więcej na temat: MŚ siatkarzy w Polsce | Gyorgy Grozer | Jochen Schoeps