Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

MŚ siatkarzy 2018: Renan Dal Zotto podał szeroki skład reprezentacji Brazylii

Renan Dal Zotto podał 15-osobowy skład reprezentacji Brazylii przed mistrzostwami świata we Włoszech i Bułgarii (9-30 września). Mistrzowie olimpijscy i wicemistrzowie świata mają problemy kadrowe, w finałach Siatkarskiej Ligi Narodów stracili skrzydłowego Mauricio Borgesa, a kilka gwiazd dopiero dochodzi do zdrowia po ostatnim sezonie.


Canarinhos niedawnych finałów Siatkarskiej Ligi Narodów nie mogą wspominać dobrze. Nie dość, że wrócili do kraju bez medalu, to jeszcze stracili Mauricio Borgesa, który w meczu z Francją (2-3) doznał poważnego urazu i nie zagra w MŚ.

- Bardzo mi przykro z powodu nieobecności Maurício Borgesa, który będzie musiał przejść operację i nie będzie mógł pomóc drużynie podczas mistrzostw świata. Do wrześniowej imprezy będziemy mieli prawie półtora miesiąca czasu na przygotowania. To dobry czas na trening, który pozwoli nam w stu procentach przygotować się do startu w mistrzostwach świata. Mamy świadomość tego, że będą to bardzo trudne mistrzostwa - powiedział Renan Dal Zotto, trener reprezentacji Brazylii.

Mistrzowie olimpijscy i wicemistrzowie świata będą szykować się do turnieju w 15-osobowym zestawieniu. Przed MŚ selekcjoner skreśli jednego siatkarza i zapewne będzie to któryś z przyjmujących. Do składu wracają po przerwie Luiz Felipe Fonteles i Ricardo Lucarelli, są młodzi Victor Cardoso, Rodrigo Leao i Douglas Souza, a także znany z polskich parkietów Lucas Loh.  

Dal Zotto skreślił ostatecznie Murilo Endresa, który wobec kontuzji barku próbowany był jako libero. Tutaj numerem jeden jest jednak świetny Thales Hoss i to on zapewne pojedzie na MŚ.

Brazylia mundial rozpocznie w bułgarskim Ruse, a jej rywalami będą: Kanada, Francja, Egipy, Chiny i Holandia.

Szeroki skład reprezentacji Brazylii przed MŚ 2018:

Reklama

  • rozgrywający: William Arjona, Bruno Rezende
  • przyjmujący: Victor Cardoso, Luiz Felipe Fonteles, Rodrigo Leao, Lucas Loh, Ricardo Lucarelli, Douglas Souza
  • atakujący: Evandro Guerra, Wallace de Souza
  • środkowi: Lucas Saatkamp, Mauricio Souza, Eder Carbonera, Isac Santos
  • libero: Thales Hoss

Format MŚ siatkarzy poniżej:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy