Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Mirosław Rybaczewski: Polska kadra jest bardzo wyrównana

Mistrz olimpijski i świata Mirosław Rybaczewski nie opuścił żadnego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W tym roku na turniej zawita po raz szesnasty. - Z ogromnym zainteresowaniem będę oglądać mecze. Czwórka uczestników - Francja, Kanada, Polska i Rosja - gwarantuje wysoki sportowy poziom rywalizacji. Na pewno warto wybrać się w ten weekend do Krakowa - powiedział Mirosław Rybaczewski.

Od piątku do niedzieli będziemy mieli, jak powiedział Mirosław Rybaczewski, "najważniejszy i najbardziej prestiżowy sprawdzian przed wrześniowymi mistrzostwami świata".

- Zobaczymy aktualnych mistrzów świata i Europy oraz dwie najlepsze drużyny tegorocznej Siatkarskiej Ligi Narodów. Kanada też potrafi zagrać dobre spotkania. Nie mam wątpliwości, że w Krakowie zobaczymy kawał siatkówki na światowym poziomie - podkreślił Mirosław Rybaczewski.

Zdaniem Mirosława Rybaczewskiego "w czołowej czwórce wrześniowych mistrzostw świata znajdą się Rosja, USA oraz Francja i szanse awansu do półfinału ma również Polska".

- Nie ma jeszcze wykrystalizowanej szóstki, ale może to i dobrze. Trener kadry ma do dyspozycji grupę równych, klasowych zawodników. Tak było w złotej drużynie Huberta Wagnera. Jak wchodził zmiennik, to było lepiej nie gorzej - powiedział były siatkarz Biało-Czerwonych.

Mistrz olimpijski i świata słowa uznania kieruje pod adresem zespołu francuskiego, który "od paru lat prezentuje wyrównany poziom". -  Motorem napędowym jest Earvin Ngapeth, który jak gra dobrze, to i reprezentacja gra dobrze. Mają wysokich środkowych. Pierwsza szóstka jest bardzo mocna, prezentująca świetne umiejętności techniczne, z dobrym przyjęciem i zagrywką, a to są podstawy we współczesnej siatkówce - mówi Mirosław Rybaczewski.

Tradycyjnie na Memoriał przyjadą inni podopieczni Huberta Wagnera. - Jak co roku stawi się nas duża grupa. Jutro jadę do Krakowa z Włodkiem Stefańskim. Wiem, że wybierają się Rysiek Bosek i Zbyszek Lubiejewski. Pewnie nie zabraknie Edka Skorka - kończy Mirosław Rybaczewski.

XVI Memoriał Huberta Wagnera rozegrany zostanie od piątku do niedzieli w Krakowie.

Za: PZPS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje