Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Michał Łasko: Polska zasługuje na sukces w mistrzostwach

Michał Łasko, syn polskiego mistrza olimpijskiego z 1976 roku Lecha, reprezentant Włoch i siatkarz Jastrzębskiego Węgla, zdradził, komu będzie kibicował w meczu Polska - Włochy i kogo chciałby zobaczyć w finale siatkarskich mistrzostw świata.

W rozmowie z "Przeglądem Sportowym", na pytanie o to, komu będzie kibicował w meczu Polska - Włochy Łasko odpowiada jednoznacznie:

- Jestem za Polakami całym sercem. Dlatego, że Polska zasługuje na sukces w tych mistrzostwach. To bardzo ważne. Wiele osób niepokoiło się jak ten czempionat wyjdzie. Mówiono, że będzie nieudany. A tu proszę, jest super impreza, są pełne hale, wspaniała publika, a wasza drużyna spisuje się bardzo dobrze.

Łasko nie wie, jakie są przyczyny słabej postawy jego rodaków. Uważa, że Włosi często zaczynają źle turniej po ciężkich przygotowaniach z myślą o formie w najważniejszych meczach. Dodaje jednak, że kolejną fazę turnieju Italia także rozpoczęła fatalnie, od porażki w meczu z Serbią.

Atakujący Jastrzębskiego Węgla nie znalazł się w kadrze Włochów na mistrzostwa świata, chociaż był do dyspozycji trenera. Jako przyczyny nieobecności podał, że trener Mauro Berutto myśli długoterminowo i w cyklu olimpijskim postawił na młodszą drużynę.

Reklama

Łasko mógłby być nieocenioną postacią w reprezentacji, po tym jak kontuzji, w ostatnim spotkaniu pierwszej fazy, doznał podstawowy atakujący Ivan Zaytsev.

Na koniec Łasko powiedział, kogo chciałby zobaczyć w finale:

- Polska - Brazylia zawsze jest fajnym meczem - stwierdził.

Więcej przeczytasz w czwartkowym "Przeglądzie Sportowym".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama