Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Kto zostanie siatkarskim mistrzem świata? Weź udział w ankiecie!

Mistrzostwa świata siatkarzy - tego jeszcze w naszym kraju nie było. Która z drużyn okaże się najlepsza na świecie? Weź udział w naszej ankiecie i wytypuj triumfatora siatkarskiego mundialu!

Brazylia, Rosja, Serbia, Włochy, USA i Polska, może też Bułgaria - to faworyci siatkarskich mistrzostw świata. 

Reklama

"Canarinhos" to obrońcy tytułu, którzy mają okazję sięgnąć po złote medale po raz czwarty z rzędu. Tyle tylko, że w ostatnim czasie prym na świecie wiodą Rosjanie, mistrzowie olimpijscy z Londynu.

Niespodziankę są w stanie sprawić trochę nieobliczalni Amerykanie, Serbowie, czy Bułgarzy, a przede wszystkim Włosi.

Pod ogromną presją są siatkarze reprezentacji Polski, od których kibice żądają sukcesu. - Liczymy na podium - nie ukrywa szef PZPS Mirosław Przedpełski, a francuski selekcjoner "Biało-czerwonych" Stephane Antiga wie, że po nieudanym turnieju może szybko pożegnać się z kadrą.

- Zastanawiam się tylko, czy zdobędziemy złoto, czy srebro - żartuje Przedpełski. Oby nie skończyło się jak przed czterema laty we Włoszech, gdzie "Biało-czerwoni" pod wodzą Daniela Castellaniego zostali sklasyfikowani na miejscach 13-16.

Antiga powołał 14-osobową kadrę, będącą mieszanką rutyny i młodości, z Pawłem Zagumnym, Michałem Winiarskim, czy Mariuszem Wlazłym. Sensacją okazało się pominięcie etatowego kadrowicza Bartosza Kurka. "Gdzie jest Kurek?" - pytają zawiedzeni fani Orłów. Czy decyzja trenera okazała się słuszna, przekonamy się już wkrótce.

Sześć polskich miast - Bydgoszcz, Łódź, Wrocław, Gdańsk, Katowice i Kraków - będzie gospodarzami mistrzostw. Inauguracja odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W pierwszej fazie mistrzostw we Wrocławiu Polska spotka się z Serbią, Kamerunem, Argentyną, Wenezuelą i Australią. Do kolejnej rundy awansują po cztery najlepsze z każdej grupy.

Druga faza turnieju rozpocznie się 10 września. Dwie grupy będą składały się z ośmiu zespołów, ale drużyny będą miały w dorobku już punkty z meczów z przeciwnikami, z którymi już grali. Po trzy najlepsze ekipy z dwóch grup znajdą się w kolejnej rundzie mistrzostw świata.

W dniach 16-18 września toczyć się będzie już rywalizacja o półfinały w systemie każdy z każdym, a najlepsze cztery ekipy pojadą do Katowic, by tam zmierzyć się o medale. Dwie najsłabsze drużyny zagrają w Łodzi o 5. miejsce.

Zwycięzcy mistrzostw świata otrzymają od Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej puchar, medale i 150 tysięcy dolarów. Najlepszy zawodnik turnieju otrzyma czek na kwotę 30 tys. dolarów.

Wciąż można kupić bilety na mistrzostwa w Polsce, dostępne są nawet ostatnie wejściówki na mecze "Biało-czerwonych", czy też na finał. Nie brakuje za to biletów na inne mecze turnieju, te bez udziału Polaków. Wejściówki można kupować za pośrednictwem strony ticketpro.pl.

Kto nie jest odbiorcą Cyfrowego Polsatu, a chce oglądać siatkarskie mistrzostwa świata w telewizji kablowej, musi wnieść opłatę w wysokości 99 zł. Otrzyma wówczas dostęp do czterech dodatkowych kanałów Polsatu, uruchomionych specjalnie na siatkarski mundial.

W kanale otwartym Polsat pokaże tylko mecz otwarcia Polska - Serbia na Stadionie Narodowym w Warszawie.