Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Finlandia - Korea Południowa 3:0, Meksyk - Chiny 1:3 w MŚ siatkarzy

W meczu grupy B siatkarskich mistrzostw świata Finlandia pokonała Koreę Południową 3:0. Dwa pierwsze sety były wyrównane, ale w trzeciej odsłonie Finowie zdecydowanie pokazali swoją dominację. W spotkaniu grupy C Chińczycy po wyrównanym boju okazali się lepsi od Meksyku 3:1.

Zdecydowanie lepiej spotkanie rozpoczęła Finlandia, która za sprawą skutecznych ataków Kunnariego i Lehtonena objęła prowadzenie 9:6. Koreańczycy jednak nie odpuszczali. Grali szybko i skutecznie, co pozwoliło im zmniejszyli straty do jednego punktu. Po bloku Kunnariego Finowie odbudowali przewagę i prowadzili 20:17. Set zakończył się wynikiem 25:22 po mocnym ataku, przeciętnie prezentującego się w pierwszym secie, Sivuli.

Reklama

Drugiego seta lepiej z kolei zaczęli Koreańczycy, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:4. Finowie szybko odrobili straty i po asie serwisowym Ojansivu objęli prowadzenie 18:17. Po emocjonującej i wyrównanej końcówce wygrali Finowie 26:24, którzy skorzystali na dwóch atakach w aut Koreańczyków.

Początek trzeciej odsłony to nokaut Koreańczyków, którzy na pierwszej przerwie technicznej przegrywali 1:8. Mocne serwisy Sivuli i skuteczne bloki jeszcze powiększyły przewagę Finów do 16:5. Siatkarze ze Skandynawii nie mieli problemów z dowiezieniem korzystnego rezultatu i trzeciego seta rozstrzygnęli na swoją korzyść 25:15.

Spotkanie Meksyku z Chinami rozpoczęło się od wyrównanej gry. Dzięki mocnej zagrywce i skutecznemu blokowi, siatkarze z Ameryki Północnej odskoczyli na pięć punktów przed pierwszą przerwą techniczną. Azjaci próbowali doprowadzić do remisu, ale proste błędy uniemożliwiły im nawiązanie walki i Meksykanie wygrali pierwszego seta 25:20.


W drugim secie ciągle skuteczny po stronie Meksyku był Guerra i głównie dzięki jego atakom zawodnicy z Ameryki Północnej utrzymywali dwupunktową przewagę. Po drugiej przerwie technicznej Chińczycy wzmocnili zagrywkę, sprawiając rywalom sporo problemów i wyszli na prowadzenie 19:16. Azjaci utrzymali dobrą dyspozycję do końca partii i wygrali 25:19

Trzecia odsłona rozpoczęła się od prowadzenia Meksyku, ale kolejne mocne serwisy Yuana pozwoliły Chińczykom odzyskać inicjatywę. Bezbłędny  był atakujący Chińczyków Yuan, który poprowadził Azjatów do zwycięstwa w trzeciej partii 25:20.

Od początku czwartego seta cały czas lekką przewagą mieli Chińczycy. Meksykanie nadal mieli kłopoty z  atakami Yuana i pomimo starań do końca seta nie udało im się odrobić strat. Mecz zakończył się atakiem po bloku Yuana, a czwarta partia wynikiem 25:20


Wyniki:

Grupa B:

Finlandia - Korea Południowa 3:0 (25:22, 26:24, 25:15)


Grupa C:

Meksyk - Chiny 1:3 (25:20, 19:25, 20:25, 20:25)


Autor: Grzegorz Zajchowski

Dowiedz się więcej na temat: MŚ siatkarzy w Polsce