Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Dawid Konarski: Zagramy z przeciwnikami z najwyższej półki

W sobotę reprezentacja Polski pokonała Kamerun 4:0 w towarzyskim meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim. Już za kilka dni Polacy będą mieli kolejną okazję do sprawdzenia formy przed MŚ. W Tauron Arenie Kraków w dniach 24-26 sierpnia wezmą udział z XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Podopieczni Vitala Heynena zmierzą się z Kanadą, Francją i Rosją. - Skład drużyn, które zagrają w Krakowie, jest taki sam jak przed rokiem. To przeciwnicy z najwyższej światowej półki - powiedział Dawid Konarski, atakujący Biało-Czerwonych.

Reprezentacja Polski ma za sobą już dwutygodniowe zgrupowanie w Zakopanem oraz Spale. W sobotę w Ostrowcu Świętokrzyskim, Polacy rozegrali towarzyski mecz z Kamerunem, który podobnie jak biało-czerwoni przygotowuje się do wrześniowych mistrzostw świata. Nasz zespół wygrał 4:0. Rywale tylko w pierwszym secie, a właściwie do jego połowy dyktowali warunki gry. Następnie gra toczyła się pod dyktando polskiego zespołu.

- Kamerun jako pierwszy nasz sparing-partner był idealny. Nie ma co, za dużo wniosków wyciągać z tego meczu. Przed nami Memoriał Wagnera i zobaczymy jak tam będziemy grali - powiedział Dawid Konarski w wywiadzie dla Polsatu Sport.

Jak przebiegały dotychczasowe przygotowania? - Na pewno było zupełnie inaczej niż przed Ligą Narodów, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że tam nie było czasu na żaden trening. Od Zakopanego trenujemy naprawdę intensywnie. Teraz powoli będziemy schodzić z tych obciążeń - wyznał atakujący.

Kadra narodowa do mistrzostw świata przygotowuje się 15-osobowym składzie. Wiele wskazuje na to, że na włosko-bułgarski mundial nie pojedzie Tomasz Fornal. W planach za to, Vital Heynen ma wziąć trzech, a nie tak jak było do tej pory dwóch atakujących.

- Jest nas trzech, w każdym z nas inna krew. Myślę, że trener będzie nas dobierał pod przeciwników. Trener ma duży wybór, większy niż w innych latach. Nam nie pozostaje nic innego jak ciężko trenować dla dobra grupy i drużyny. Czternastka została już wybrana. Musimy się wzajemnie wspierać, abyśmy jako drużyna osiągnęli jak najlepszy wynik - zauważył zawodnik Jastrzębskiego Węgla.

Teraz przed reprezentacją Polski kolejny sprawdzian formy. Od piątku do niedzieli biało-czerwoni będą brali udział w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera, w którym zmierzą się z Kanadą, Francją i Rosją.

- Skład drużyn, które zagrają na memoriale jest taki sam jak przed rokiem. To przeciwnicy z najwyższej światowej półki. Rosjanie na ten moment prezentują najwyższy światowy poziom. Dla nas to dobra okazja do sprawdzenia się z trzema silnymi zespołami. Każdy z nich będzie grał na mistrzostwach świata. Zobaczymy na jakim etapie przygotowań są rywale, a na jakim nasza drużyna - zakończył Dawid Konarski.

Za: PlusLiga.pl 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama