Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ Polska 2014

Antiga po pokonaniu Australii: To nie był łatwy pojedynek

- To nie był dla nas łatwy pojedynek. Cieszę się, że popełniliśmy mało błędów w zagrywce, graliśmy mądrze - powiedział trener reprezentacji Polski siatkarzy Stephane Antiga. "Biało-czerwoni" pokonali we Wrocławiu 3:0 Australię w meczu grupy A mistrzostw świata.

Po meczu powiedzieli:

Stephane Antiga, trener reprezentacji Polski:

- Jestem bardzo szczęśliwy po wygranym meczu. To nie był dla nas łatwy pojedynek. Cieszę się, że popełniliśmy mało błędów w zagrywce, graliśmy mądrze. Popełniliśmy błędy w bloku, ale wykorzystywaliśmy kontrataki, co cieszy.

- Po tych wszystkich emocjach w Warszawie udało nam się skoncentrować na ten mecz, co jest bardzo pozytywne. Ważne, by do każdego kolejnego meczu podchodzić tak samo.

Michał Winiarski, kapitan reprezentacji Polski:

- Jestem bardzo szczęśliwy ze zwycięstwa w takim stylu. Pokazaliśmy, że nasza gra zaprezentowana na Stadionie Narodowym nie była przypadkiem. Rozegraliśmy fantastyczne spotkanie. Widać ducha naszej drużyny, walczymy o każdą piłkę. Cieszymy się bardzo ważnych dla nas kolejnych trzech punktów.

Reklama

- W noc po meczu w Warszawie nie mogliśmy zasnąć. Niedziela pozwoliła nam na dojście do siebie. Dzisiaj poziom adrenaliny, jaki był przed meczem z Serbią, był znacznie mniejszy. Najważniejszy jest kolejny mecz, to na nim musimy się teraz skupić. Do kolejnego spotkania przystąpimy bardzo skoncentrowani. Zdajemy sobie sprawę, że mecz chociażby z Wenezuelą może się okazać trudniejszy niż pojedynek z teoretycznie mocniejszym rywalem.

Jon Uriarte, trener reprezentacji Australii:

- Dzisiaj zderzyliśmy się z rzeczywistością. Zaważyło doświadczenie. Polska jest zdecydowanie bardziej doświadczoną drużyną. Mieliśmy dobry cykl olimpijski, zrealizowaliśmy przed mistrzostwami cele, które sobie założyliśmy, a potem przyszedł taki mecz.

- Mimo przegranej cieszę się z takiej cudownej lekcji. W trakcie spotkania spotkały nas bolesne momenty, nie wykorzystaliśmy paru szans. Szkoda, że nie poddajemy się. Teraz musimy na treningach odbudować naszą grę i wrócić mocniejsi na kolejny pojedynek.

Aidan Zingel, kapitan reprezentacji Australii:

- Niestety, dzisiaj przegraliśmy. Nie wytrzymaliśmy ciśnienia i nerwów z polskimi kibicami. Zawodziliśmy w każdym elemencie, zwłaszcza na zagrywce. Polska wykonała znakomitą pracę. Nie mieliśmy dobrego przyjęcia, co zaważyło o takim rezultacie spotkania. Skupić się na kolejnych meczach, pracować dalej.

Pogratuluj Orłom zwycięstwa!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje