Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

Vital Heynen: Będzie pierwsza szóstka, ale będą też zmiany

- Gra w Krakowie jest czymś wyjątkowym, przy takich kibicach i w takim turnieju. Atmosfera przypomina oficjalne mecze z pełnymi trybunami. Wielu moich zawodników nie ma jeszcze międzynarodowego doświadczenia, tutaj mogli poczuć tę wyjątkową atmosferę - cieszył się po triumfie w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera Vital Heynen, belgijski trener polskiej kadry.

- Jakie są moje odczucia po tym turnieju? Mam 14 dobrych zawodników. Nie wiem, ilu zawodników grało - 9, 10? Nie liczyłem, ale każdy reprezentuje bardzo zbliżony poziom. Nie mamy najlepszych zawodników na świecie jak Leon czy Michajłow, ale wciąż naprawdę dobrych siatkarzy. Będzie pierwsza szóstka, ale będą też zmiany - to pewne - dodał nasz selekcjoner.

Memoriał Wagnera był próbą generalną przed zbliżającymi się MŚ, Polacy jeszcze 4 i 5 września zagrają w Szczecinie z Belgią, a później ruszą do Bułgarii walczyć o medal mistrzostw świata.

- Z każdym kolejnym meczem graliśmy coraz lepiej. Z Rosją bardzo dobrze wychodziła nam zagrywka i blok. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do tego zwycięstwa, chociaż to nie wynik był najważniejszy, a budowanie pewności drużny - dodał kapitan polskiej reprezentacji.

- Z dnia na dzień czujemy się coraz lepiej i wierzę, że zbudujemy taka formę na mistrzostwa, że zajdziemy w turnieju jak najdalej i unikniemy kontuzji - zakończył Michał Kubiak.

Za: PZPS

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje