Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy. Ryszard Bosek: Wierzę, że Polska może zdobyć medal

Reprezentacja Polski już w środę rozegra pierwszy mecz podczas mistrzostw świata w Warnie. Rywalem "Biało-Czerwonych" będzie Kuba (godzina 19:30). Polacy podczas turnieju rozgrywanego w Bułgarii i Włoszech bronią wywalczonego cztery lata temu złotego medalu. - Wierzę, że Polska może zdobyć medal podczas mistrzostw świata - powiedział Ryszard Bosek, mistrz świata z Meksyku i mistrz olimpijski z Montrealu.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Kuba w MŚ siatkarzy!

Reklama

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

Bezpośrednio przed wylotem na mistrzostwa świata reprezentacja Polski wzięła udział w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera w Tauron Arenie Kraków. Podopieczni Vitala Heynena wygrali wszystkie trzy spotkania i zajęli pierwsze miejsce. Przez dwa dni wydawało się, że możemy już mówić o tzw. "pierwszej szóstce". Nic bardziej mylnego. W ostatnim dniu turnieju szkoleniowiec polskiej ekipy znowu zaczął mieszać składem. Tak naprawdę trudno na tę chwilę przewidzieć, kto zagra w danym meczu.

- Kiedy obserwowałem grę naszej reprezentacji podczas Memoriału Wagnera, to przez dwa dni miałem wrażenie, że wyklarowała się nam pierwsza szóstka. Niedziele spotkanie jednak temu zaprzeczyło. Myślę, że możemy dywagować na tego, kto zagra w danym meczu, a trener i tak nas zaskoczy - powiedział Ryszard Bosek.

W fazie grupowej mistrzostw świata w Warnie Polacy zmierzą się odpowiednio z Kubą (12 września), Portoryko (13 września), Finlandią (15 września), Iranem (17 września) i Bułgarią (18 września). Nie da się ukryć, że to łatwa grupa.
 
- Uważam, że grupę mamy łatwą. Najważniejsze będzie, aby do kolejnej rundy mistrzostw świata awansować z pierwszego miejsca. To ułatwia znacząco dalszą rywalizację. W mojej opinii nie powinniśmy mieć problemu z wyjściem z grupy - podkreślił mistrz olimpijski z Montrealu.

Cztery lata temu, a dokładnie 21 września, reprezentacja Polski wywalczyła złoty medal MŚ. Obronić tytuł podczas siatkarskiego mundialu, który po raz pierwszy w historii organizowany jest przez dwa kraje - Bułgarię i Włochy będzie znacznie trudniej.

- Obronić tytuł mistrza świata będzie zdecydowanie trudniej. Jednak należy na to spojrzeć z innej strony. Brazylijczycy mają swoje problemy, podobnie jak Bułgarzy. Włosi nie wiadomo jak do końca zaprezentują się podczas turnieju. Na pewno dużym wzmocnieniem tego zespołu jest powrót do kadry Ivana Zaytseva i Osmany'ego Juantoreny. Mamy duże szanse na medal - wyznał mistrz świata z Meksyku.

W gronie faworytów do medalu mistrzostw świata 2018 wymienia się m.in. Rosję, USA, Francję, Włochy. - Francja na ważnych imprezach sportowych nie gra już tak dobrze. Choć nie można umniejszać faktu, że mają naprawdę dobry zespół. Myślę, że w czasie dużych turniejów pojawiają się u nich problemy "z głową". Jak to zmienią to może będzie lepiej. W gronie zespołów, które mają szanse na medal są oczywiście Amerykanie i Rosjanie - zauważył nasz wybitny reprezentant.

- Naprawdę wierzę w to, że możemy zdobyć medal podczas mistrzostw świata. Trener co prawda, mocno się asekuruje. Nie bardzo wiem z jakiego powodu, bo mamy zespół, który potrafi i może dobrze grać. Jeśli odpowiednio wyćwiczy zagrywkę, to cała reszta będzie łatwiejsza - zakończył Ryszard Bosek.

Za: PlusLiga.pl

Dowiedz się więcej na temat: Ryszard Bosek | reprezentacja Polski | MŚ siatkarzy 2018