Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy. Pięciu Polaków podwójnie złotych

Fabian Drzyzga, Piotr Nowakowski, Paweł Zatorski, Michał Kubiak i Dawid Konarski po raz drugi zdobyli złoty medal mistrzostw świata. Przed czterema laty byli w składzie reprezentacji Stephane'a Antigi, która triumfowała w Katowicach. Także nad Brazylią.

Trzej pierwsi wówczas byli podstawowymi zawodnikami, dwaj pozostali przeważnie zaczynali spotkania jako rezerwowi. Tym razem Kubiak był kapitanem drużyny, a zmiennikiem był tylko Konarski.

Z drugiej strony kilku zawodników, którzy w niedzielę wygrywając finał z Brazylią 3:0 zostali mistrzami globu, debiutowało w imprezie tej rangi. To m.in. ubiegłoroczni mistrzowie świata juniorów Jakub Kochanowski i Bartosz Kwolek oraz odkrycie ostatniego sezonu ligowego Damian Schulz, Artur Szalpuk czy Aleksander Śliwka i Damian Wojtaszek, choć niektórzy z nich grali w ubiegłorocznych mistrzostwach Europy.

Reklama

Z kolei Grzegorz Łomacz i Mateusz Bieniek mają za sobą już debiut w igrzyskach, ale w MŚ wcześniej nie wystąpili.

Cztery lata temu w MŚ zabrakło też Bartosza Kurka, który ma w dorobku m.in. złoto mistrzostw Europy z 2009 roku. Dwukrotnie wziął udział w igrzyskach olimpijskich (2012, 2016), a grał też w mundialu 2010. W tegorocznym został uznany za najlepszego siatkarza turnieju.

Skład mistrzów świata 2018:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz;

Przyjmujący: Michał Kubiak, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Bartosz Kwolek;

Środkowi: Mateusz Bieniek, Jakub Kochanowski, Piotr Nowakowski;

Atakujący: Dawid Konarski, Bartosz Kurek, Damian Schulz;

Libero: Paweł Zatorski, Damian Wojtaszek.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy