Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy 2018: Włosi niepewni przed meczem z Polską

Włoscy siatkarze doznali w środę klęski 0:3 z Serbią na inaugurację trzeciej fazy MŚ. W piątek gospodarze muszą pokonać Polaków, by marzyć o półfinale, ale media nie są pewne wygranej. Włoski związek chce zmienić godzinę starcia z Polską.

Dalsze losy włoskich siatkarzy w rozgrywanych w ich kraju, a także w Bułgarii mistrzostwach świata są w rękach Polaków - podkreślają miejscowe media.

Włoska prasa zaznacza, że zwycięstwo z broniącymi mistrzowskiego tytułu Polakami nie będzie łatwe, ale nie niemożliwe. Tymczasem już dziś Polska zagra z Serbią w swoim pierwszym meczu tej fazy.

Komentatorzy sportowi oceniają, że w środę w Turynie włoscy siatkarze wyraźnie ustępowali Serbom, a 15-tysięczna widownia była świadkiem bardzo nieudanego meczu dotychczasowych triumfatorów tej fazy mistrzostw świata.

Reklama

Na wysokości oczekiwań, stwierdza rzymski dziennik "La Repubblica", nie stanęli przede wszystkim były reprezentant Kuby Osmany Juantorena i Ivan Zaytsev, siatkarz rosyjskiego pochodzenia urodzony na Półwyspie Apenińskim.

Zbyt wielkie były oczekiwania, a siatkarzy sparaliżował strach - stwierdza gazeta.

"Ręce im się trzęsły, a Serbom nie" - podsumowuje "La Repubblica". "Jesteśmy sfrustrowani", powiedział jeszcze przed końcem spotkania trener Włochów Gianlorenzo "Chicco" Blengini, a jeden z zawodników, Massimo Colaci po meczu oświadczył: "Im wszystko poszło doskonale, a nam jak najgorzej".

W czwartek włoscy siatkarze odpoczywają i szykują się do piątkowego spotkania z Polakami.

Tymczasem Włoski Związek Piłki Siatkowej próbuje nakłonić telewizję publiczną RAI, aby zgodziła się na rozegranie go wcześniej, to jest o godz. 17, a nie jak planowano o 21.15. Wtedy "Azzurri" mieliby więcej czasu na odpoczynek przed fazą finałową. Najwyraźniej związek liczy na to, że Włosi wyeliminują Polaków, a nie odwrotnie.

"La Gazzetta dello Sport" nazywa mecz z Serbią "koszmarnym wieczorem", a turyńska "La Stampa" przed meczem z Polską zachowuje optymizm, pisząc, że "jeszcze nie wszystko stracone".

Z Rzymu Sylwia Wysocka (PAP)

Siatkarskie MŚ 2018 - grupa J (Turyn)

Lp.ZespółMeczeZw.Por.SetyPunkty
1.Polska2115:34
2.Serbia2113:33
3.Włochy2113:52

Siatkarskie MŚ 2018 - grupa I (Turyn)

Lp.ZespółMeczeZw.Por.SetyPunkty
1.Brazylia2206:25
2.USA2203:33
3.Rosja2022:61
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy