Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy 2018: Trening reprezentacji Polski bez chorego Michała Kubiaka

Michał Kubiak z powodu przeziębienia nie bierze udziału w popołudniowym treningu polskich siatkarzy, którzy przygotowują się do 2. rundy mistrzostw świata. W zajęciach w Warnie uczestniczy za to Fabian Drzyzga, który miał ostatnio kłopoty z plecami.


"Gorączka zbita, a lekarz zalecił Michałowi pozostanie w hotelu. Jutro będzie gotowy do gry" - powiedział PAP rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański.

Reklama

Kapitan Biało-Czerwonych to największy jak na razie pechowiec w drużynie. Tuż przed rozpoczęciem czempionatu globu nabawił się kłopotów żołądkowych, z których skutkami zmagał się przez kilka kolejnych dni. Potem doszło do tego przeziębienie, a następnie kilka innych dolegliwości.

"Ktoś chyba wbija igły w moją laleczkę voodoo. W plecy i we wszystko - kolana, +achillesy+. Ledwo wstaję z łóżka, ale takie jest życie" - skwitował w środowej rozmowie z dziennikarzami Kubiak.

W czwartkowym treningu w Pałacu Kultury i Sportu uczestniczy za to Drzyzga. Po wtorkowym meczu z Bułgarią (3:1), którym broniący tytułu Polacy kończyli pierwszą fazę rywalizacji, w mediach pojawiły się informacje o kłopotach z plecami rozgrywającego. Początkowo sam zawodnik i sztab nie komentowali jego urazu. Podczas popołudniowych zajęć 28-letni siatkarz, gdy jego koledzy się rozciągali na podłodze, truchtał wokół boiska. W kolejnych częściach treningu bierze już normalnie udział.

"To sprawa przeciążeniowa. On też jutro będzie gotowy do gry" - zaznaczył Uznański.

Biało-Czerwoni, którzy do drugiej rundy mistrzostw zabrali z pierwszego etapu komplet punktów, w grupie H zmierzą się - kolejno - z Argentyną, Francją i Serbią. Rywalizacja w tej rundzie będzie toczyć się od piątku do niedzieli.

Z Warny Agnieszka Niedziałek (PAP)