Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy 2018. Poranny trening Polaków znów bez Michała Kubiaka

Zmagający się ostatnio z przeziębieniem Michał Kubiak nie brał udziału w treningu polskich siatkarzy przed meczem z Argentyńczykami, którym rozpoczną udział w drugiej rundzie mistrzostw świata. W wieczornym spotkaniu jednak kapitan "Biało-Czerwonych" ma szansę wystąpić.

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Polska - Argentyna!

Reklama

Relację można również śledzić na urządzeniach mobilnych

"Michał Kubiak nie uczestniczy w zajęciach, ale czuje się znacznie lepiej" - napisano na twitterowym koncie PZPS odnośnie nieobecności 30-letniego zawodnika w piątkowych zajęciach.

Zabrakło go także dzień wcześniej podczas wieczornego treningu w Pałacu Kultury i Sportu w Warnie. Wówczas rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Siatkowej Janusz Uznański powiedział, że gorączka, którą miał przyjmujący została zbita, ale lekarz zalecił mu pozostanie w hotelu. Zaznaczył jednak, że na pojedynek z Argentyńczykami kapitan "Biało-Czerwonych" ma być gotowy.

Kubiak to największy jak na razie pechowiec spośród podopiecznych Vitala Heynena. Tuż przed rozpoczęciem czempionatu globu nabawił się kłopotów żołądkowych, z których skutkami zmagał się przez kilka kolejnych dni. Potem doszło do tego przeziębienie, a następnie kilka innych dolegliwości.

"Ktoś chyba wbija igły w moją laleczkę voodoo. W plecy i we wszystko - kolana, +achillesy+. Ledwo wstaję z łóżka, ale takie jest życie" - skwitował w środowej rozmowie z dziennikarzami Kubiak.

"Biało-Czerwoni", którzy do drugiej rundy mistrzostw zabrali z pierwszego etapu komplet punktów, w grupie H zmierzą się - kolejno - z Argentyną, Francją i Serbią. Rywalizacja w tej rundzie będzie toczyć się do niedzieli.

Z Warny Agnieszka Niedziałek (PAP)

Tabele MŚ siatkarzy