Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy 2018: Michał Kubiak nie zagra w meczu z Argentyną

Michał Kubiak nie zagra w wieczornym meczu z Argentyńczykami, którym polscy siatkarze rozpoczną w Warnie udział w drugiej rundzie mistrzostw świata - poinformował PZPS. Kapitan biało-czerwonych od kilku dni zmaga się z przeziębieniem.

"Michał Kubiak mimo lepszego samopoczucia nie wystąpi w dzisiejszym meczu z Argentyną. Sztab kadry, sztab medyczny i sam zainteresowany zdecydowali, że zawodnik pozostanie w hotelu" - napisano na twitterowym koncie PZPS.

Kubiak z powodu choroby opuścił zarówno poranny trening, jak i wieczorny czwartkowy. W piątek rano PZPS informował, że 30-letni przyjmujący czuje się lepiej, ale nie sprecyzowano wówczas, czy zagra wieczorem.

Kapitan Biało-Czerwonych to największy jak na razie pechowiec spośród podopiecznych Vitala Heynena. Tuż przed rozpoczęciem czempionatu nabawił się kłopotów żołądkowych, z których skutkami zmagał się przez kilka kolejnych dni. Potem doszło do tego przeziębienie, a następnie kilka innych dolegliwości.

Reklama

"Ktoś chyba wbija igły w moją laleczkę voodoo. W plecy i we wszystko - kolana, +achillesy+. Ledwo wstaję z łóżka, ale takie jest życie" - skwitował w środowej rozmowie z dziennikarzami Kubiak.

Biało-Czerwoni, którzy do drugiej rundy mistrzostw przystępują z kompletem punktów z pierwszego etapu, w grupie H zmierzą się - kolejno - z Argentyną, Francją i Serbią. Rywalizacja w tej rundzie będzie toczyć się do niedzieli.

Z Warny - Agnieszka Niedziałek (PAP)

Dowiedz się więcej na temat: MŚ siatkarzy 2018 | reprezentacja Polski | Michał Kubiak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje