Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy 2018: Rosjanie walczą o życie, Amerykanie i Polacy wchodzą do gry

W czwartek możemy poznać pierwsze drużyny, które zameldują się w półfinałach mistrzostw świata siatkarzy. Stanie się tak, jeśli Amerykanie pokonają Rosjan, lub jeśli Serbowie zwyciężą z Polakami. Sborna, mistrz Europy, musi wygrać z niepokonanymi w turnieju Jankesami, by uniknąć pożegnania z turniejem. Biało-Czerwoni w razie porażki będą mieli jeszcze jedną szansę w piątek.

Wygrana Brazylii z Rosją (3:2) w pierwszym meczu grupy I mundialu sprawiła, że Sborna jest w turnieju na krawędzi i musi wygrać starcie z Amerykanami. Zadanie będzie o tyle trudne, że siatkarze Johna Sperawa wygrali z Rosją pierwszy pojedynek tych ekip w tegorocznych MŚ (3:1 w Bari), a poza tym wygrali jeszcze siedem innych spotkań i są jedyną niepokonaną drużyną w turnieju. Rosjanie walczą o życie, a Amerykanie o awans. Jeśli zwyciężą, wespół z Brazylią wskoczą do półfinału. Jeśli przegrają, o losach drużyn w grupie I zadecyduje piątkowe starcie Brazylijczyków z Amerykanami.

W drugim meczu dnia w Pala AlpiTour do gry wkroczą mistrzowie świata, czyli nasi Biało-Czerwoni. Stawią czoła Serbii, która w środę zdeklasowała Włochów i będzie chciała się nam zrewanżować za porażkę 0:3 w Warnie. Serbowie, w razie wygranej, wezmą awans do półfinału z grupy J i mecz Polaków z Włochami w piątek w zasadzie nie będzie ich dotyczył. Cenny może się dla nich okazać nawet jeden wygrany set. Bo wtedy prawie na pewno będą mieli awans i przy okazji postawią Azzurrich w bardzo trudnej sytuacji. Czy Polacy, jak w pierwszym meczu tych ekip, znów znajdą sposób na zespół z Bałkanów i wykonają krok w stronę awansu? Na pewno będzie znacznie trudniej, niż w niedzielę.
   
Harmonogram gier dziewiętnastego dnia MŚ siatkarzy 2018:

Reklama

  • USA - Rosja, grupa I (Turyn), godzina: 17:00
  • Polska - Serbia, grupa J (Turyn), godzina: 20:30
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy