Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy 2018: Rosjanie bez litości zbili Tunezję

Reprezentacja Rosji po raz drugi nie dała szans rywalom w meczu siatkarskich MŚ, w Bari rozbiła w piątek Tunezję 3:0 (25:19, 25:6, 25:29) i pokazała, że nie darmo uważa się ją za faworyta do medalu, a może nawet do złota. Sborna jest liderem grupy C i awans do drugiej fazy ma na wyciągnięcie ręki.

Rosjanie po wygranej na początek mistrzostw świata z Australią (3:0) mieli dzień przerwy i w piątek wrócili do rywalizacji w Bari, gdzie stawić mieli czoła najsłabszej w grupie C Tunezji. Sprawa wyniku wydawała się przed spotkaniem oczywista, wszyscy zastanawiali się, jakim składem zagra Sborna i jak długo zajmie jej udzielenie lekcji siatkówki ekipie z Afryki.

Pojedynek okazał się być niezwykle jednostronny, a ważniejszy niż wynik jest powrót do składu Jegora Kliuki, który miesiąc temu doznał kontuzji i mógł w ogóle nie pojechać na mundial. Skrzydłowy zdołał się wykurować i w piątek zdobył 10 punktów dla Sbornej, jeden mniej niż najskuteczniejszy Maksym Michajłow. Popisem był w wykonaniu Rosjan zwłaszcza set drugi, wygrany do 6 w efektownym stylu. Przewaga mistrzów Europy nad Tunezją była tak duża, że trener Siergiej Szlapnikow dał szansę wszystkim czternastu siatkarzom, których miał do dyspozycji. Honor Tunezji starał się ratować Hamza Nagga, ale jego dziewięć punktów niewiele pomogło drużynie w starciu z potęgą.

Reklama

Rosjanie są liderem grupy C i awans do drugiej fazy MŚ mają na wyciągnięcie ręki. Teraz jednak zaczynają się dla nich ciężkie pojedynki. W sobotę zmierzą się z reprezentacją USA. Wcześniej w Bari Tunezja sprawdzi się z inną potęgą, reprezentacją Serbii.

Rosja - Tunezja 3:0 (25:19, 25:6, 25:19)

Sędziowali: Hamid Alrousi (ZEA), Scott McLean (Kanada)

Widzów: ok. 1500

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL