Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy 2018: Ostatnia szansa na awans, zostały tylko dwa miejsca

Cztery zespoły już są pewne awansu do najlepszej szóstki siatkarskich mistrzostw świata. Włosi, Brazylijczycy, Amerykanie i Serbowie szykować się mogą na wyprawę do Turynu. A o pozostanie w grze bić się będą m.in. mistrzowie Europy Rosjanie i mistrzowie świata Polacy. Kto będzie górą?

W Mediolanie korespondencyjny bój o jedno z dwóch pozostałych w trzeciej rundzie MŚ miejsc stoczą Holendrzy i Rosjanie. "Sborna" w sobotę ograła Włochów (3:2) i w zasadzie wykonała najważniejszy krok w stronę awansu. Teraz zagra z Finlandią i nawet jeden przegrany set przez mistrzów Europy byłby w tym meczu sensacją. "Azzurri" zakończą rundę drugą meczem z Holandią, która ma jeszcze szansę na awans. Ale musi liczyć na porażkę Rosjan i sama ograć Włochów. 

Pewni awansu z grupy F są już mistrzowie olimpijscy z Brazylii, którzy drugą część MŚ zakończą meczem z Belgią. Zespół Andrei Anastasiego musi dokonać niemożliwego, ograć "Canarinhos" i liczyć na porażki rywali w innych grupach, by wskoczyć do szóstki. Będzie ciężko, ale czemu "Czerwonym Smokom" nie wolno byłoby marzyć? Na pożegnanie z turniejem Słoweńcy zagrają jeszcze z Australią, obie ekipy już nie awansują, więc w Bolonii zakończą udział w turnieju.

Reklama

Zakończą też rywalizację w MŚ Bułgarzy, którzy w Sofii zmierzą się z Kanadą. Zespół Stephane'a Antigi też nie ma już szans na awans, ale będzie chciał zwyciężyć na koniec. Nim dojdzie do tej potyczki, Amerykanie zagrają o ósmy triumf w turnieju, a po drugiej stronie siatki znajdą się Persowie, więc kibiców czeka walka na wysokim poziomie emocji z obu stron.

W Warnie szykuje się twarda walka o awans. Wracająca niemal z zaświatów Francja najpierw zmierzy się z Argentyną i musi wygrać, by wyprzedzić drugich w grupie Polaków. Ci wieczorem rozegrają swój finał MŚ, a na pewno drugiej fazy turnieju. Jeśli ograją pewnych awansu Serbów, będą w szóstce. Jeśli przegrają trzeci mecz z rzędu, będą wracać do domów. Kto będzie górą? 

Harmonogram gier piętnastego dnia MŚ siatkarzy 2018:

Rosja - Finlandia, grupa E (Mediolan), godzina: 17:00
Włochy - Holandia, grupa E (Mediolan), godzina: 21:15

Słowenia - Australia, grupa F (Bolonia), godzina: 16:00
Belgia - Brazylia, grupa F (Bolonia), godzina: 20:30

USA  - Iran, grupa G (Sofia), godzina: 16:00
Bułgaria - Kanada, grupa G (Sofia), godzina: 19:40

Francja - Argentyna, grupa H (Warna), godzina: 16:00
Polska - Serbia, grupa H (Warna), godzina: 19:40

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje