Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

MŚ siatkarzy 2018: Brazylia rozpoczęła od triumfu nad Egiptem

Mistrzowie olimpijscy i wicemistrzowie świata, siatkarze reprezentacji Brazylii, gładko wygrali z Egiptem 3:0 (25:17, 25:22, 25:20) w swoim pierwszym meczu grupy B mundialu. Canarinhos w Ruse zdeklasowali Faraonów, a już w czwartek zmierzą się w siatkarskim szlagierze z Francuzami.

Reprezentacja Brazylii, czyli aktualni wicemistrzowie świata i mistrzowie olimpijscy, swój udział w tegorocznych mistrzostwach świata rozpoczęła od pojedynku z Egiptem. W Ruse nie mogło być innego faworyta, niż zespół Renana dal Zotto, który miał z drużyną wrócić na złotą ścieżkę obraną dwie dekady temu przez wielkiego Bernardo Rezende i jego kapitalny zespół.

Canarinhos gładko poradzili sobie w starciu z pierwszym przeciwnikiem, a Bruno Rezende pokazał, że jest jednym z najlepszych rozgrywających świata. Piłki dzielił bardzo równo, to do środkowych, to na skrzydła, aż czterech siatkarzy reprezentacji Brazylii zapisało na swoim koncie pokaźną liczbę punktów. Wallace de Souza i Douglas Souza zdobyli po 12, dziewięć dorzucił Carlos Eduardo, a osiem Isac Santos. Mocną stroną mistrzów olimpijskich w starciu z Egiptem była też zagrywka, w tym elemencie zdobyli aż dziewięć punktów.

Reklama

W czwartek Brazylijczyków czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie, zmierzą się w Ruse z reprezentacją Francji i może to być mecz o pierwsze miejsce w grupie B. Początek o 19:30. Egipcjanie zmierzą się z kolei z Kanadą.

Brazylia - Egipt 3:0 (25:17, 25:22, 25:20)

Sędziowali: Jaafar Ebrahim Ali (Bahrajn), Stephan Grieder (Szwajcaria)

Widzów: 850

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL