Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

Artur Szalpuk: Nasza gra może być jeszcze lepsza

Artur Szalpuk został wybrany najlepszym zawodnikiem XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który od piątku do niedzieli rozgrywany był w Tauron Arenie Kraków. Za tydzień Biało-Czerwoni w Szczecinie zmierzą się z Belgią. Będzie to ostatni sprawdzian formy przed wrześniowymi mistrzostwami świata. - Sami od siebie będziemy oczekiwać jeszcze lepszej gry - powiedział przyjmujący reprezentacji Polski.


Przez ostatnie trzy dni Polska, Francja, Kanada i Rosja brała udział w Memoriale Wagnera. Podopieczni Vitala Heynena wygrali wszystkie trzy spotkania. Z Kanadyjczykami wygrali 3:0, Francuzami 3:2 i Rosjanami 3:2. Zajmując tym samym pierwsze miejsce w turnieju.

- Gdyby w Memoriale Huberta Jerzego Wagnera powinęła nam się noga, to pewnie spłynęłaby na nas fala krytyki i wtedy mówilibyśmy, że zwycięstwa nie były najważniejsze, a najważniejsze było dopracowywanie swojej gry. Ten turniej pomógł nam doszlifować pewne elementy na zbliżającą się imprezę docelową - powiedział Artur Szalpuk.

Polacy z meczu na mecz prezentowali coraz wyższy poziom sportowy. Podczas spotkania ze Sborną jednym z elementów, który dobrze funkcjonował była zagrywka.

- Póki co, zagrywka nam "siedzi". Dużo pracowaliśmy nad tym elementem. Mam tylko nadzieję, że tak będzie cały czas. Jestem szczęśliwy, że nasza gra z dnia na dzień na tym turnieju wyglądała lepiej. Wierzę głęboko, że może wyglądać jeszcze lepiej - zauważył przyjmujący.

4 i 5 września reprezentacja Polski w Szczecinie zmierzy się z Belgią. Będzie to już ostatni sprawdzian formy przed MŚ 2018.
 
- W poniedziałek mamy wolne, a już we wtorek wracamy do treningów w Spale i trenujemy tam aż do meczów w Szczecinie. Myślę, że sami od siebie będziemy oczekiwać jeszcze lepszej gry, bo to będzie już sześć dni przed pierwszym meczem na mistrzostwach świata. W tej sytuacji nie możemy za wcześnie wystartować z formą - dodał siatkarz.

Od tego sezonu Belgów prowadzi Andrea Anastasi, z którym przyjmujący pracował ostatnio w Treflu Gdańsk.

- Osobiście chętnie zmierzyłbym się z trenerem Andreą Anastasim po sezonie spędzonym w Gdańsku. Trener lubi krzyczeć coś do innych pod siatką. Myślę, że to będzie fajne sportowe spotkanie. A dla mnie osobiście przyjemne - zakończył Artur Szalpuk.

Rozmawiała: Katarzyna Porębska
Za: PlusLiga.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL