Reklama

Reklama

Siatkarskie MŚ 2018

Artur Szalpuk: Jesteśmy gotowi do walki

Reprezentacja Polski wygrała we wtorek spotkanie z Bułgarią za trzy punkty (3:1) i z kompletem piętnastu "oczek" zajęła pierwsze miejsce w grupie D siatkarskiego mundialu. W ocenie Artura Szalpuka, przyjmującego Biało-Czerwonych, polski zespół zagrał bardzo dobrze na zagrywce oraz dobrze na ataku. - Fajnie, że taki trudny mecz nas spotkał i potrafiliśmy go wygrać - ocenił siatkarz polskiej kadry.


Kolejny raz bardzo dobrze w polu zagrywki zaprezentował się Jakub Kochanowski, co docenia także kolega z zespołu. - Kuba bardzo dobrze zagrywał, chwała mu za to, by w takim momencie wejść i pomóc drużynie wyjść z opresji - powiedział Szalpuk.

Podopieczni Vitala Heynena z meczu na mecz grają coraz lepiej. - Nie zastanawiam się nad tym, czy rośniemy z meczu na mecz. Po prostu wychodzimy i gramy na sto 110 procent. Na pewno takie zwycięstwa coś nam dają, ale my jesteśmy pewni swoich możliwości - zapewnia przyjmujący PGE Skry Bełchatów.

Przed nimi jednak kolejni rywale, a walka z nimi zadecyduje o pozycji w kolejnej rundzie. Według polskiego przyjmującego, cały zespół jest bardzo dobrze przygotowany do następnych wymagających spotkań.

- Myślę że dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy i jesteśmy gotowi do walki. Dwa dni odpoczynku zrobią swoje i będziemy gotowi do kolejnych spotkań - zakończył reprezentant Polski.

Przypomnijmy, że w dniach 21-23 września Biało-Czerwoni zmierzą się w Warnie odpowiednio z Argentyną, Francją i Serbią. Wszystkie spotkania zostały zaplanowane na godzinę 19:40.

Rozmawiała: Dorota Szturm de Hirszfeld
Za: PlusLiga.pl

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy