Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Występy Polaków we wtorek - w piątym dniu IO

Wtorek 9 sierpnia 2016 r. to kolejny dzień emocji związanych z występami Polaków w Rio de Janeiro. Śledzić będziemy zmagania szczypiornistów, siatkarzy i Piotra Myszki, który jest naszym pewniakiem do olimpijskiego medalu.

Walka żeglarzy

W czwartym, piątym i szóstym wyścigu klasy RS:X kobiet walczyć będzie Małgorzata Białecka, zawodniczka Sopockiego Klubu Żeglarskiego. Największym sukcesem naszej 28-letniej debiutantki na igrzyskach jest złoto mistrzostw świata, które zdobyła w tym roku. 

W klasie Laser, w trzecim i czwartym wyścigu, brać będzie udział Kacper Ziemiński. Dla 26-letniego zawodnika SEJK Pogoni Szczecin jest to już trzeci występ na igrzyskach. Przed czterema laty w klasie Laser zajął 17. miejsce.

Nasza medalowa nadzieja - Piotr Myszka - weźmie udział w czwartym, piątym i szóstym wyścigu klasy RS:X. Dla 35-letniego żeglarza AZS AWFiS Gdańsk to debiut na igrzyskach. Ma już na swoim koncie dwa złota mistrzostw świata, w jego kolekcji brak już tylko olimpijskiego krążka. 

Reklama

Drugie spotkanie siatkarzy i szczypiornistów

O 22:05 rozpocznie się kolejne spotkanie naszych siatkarzy. Tym razem gramy z reprezentacją Iranu, dla której będzie to pierwszy w historii występ na igrzyskach olimpijskich. Jest to zdecydowanie wyżej notowany rywal od Egipcjan, z którymi zmierzyliśmy się w niedzielę. Wcześniej, bo o 16:30, polscy piłkarze ręczni grają z reprezentacją Niemiec, obecnymi mistrzami Europy, która uchodzi za jednego z faworytów turnieju w Rio de Janeiro. Po porażce z Brazylią Polacy walczą o swoje pierwsze zwycięstwo w Rio.

Kolejne starcia pływaków

We wtorek będziemy emocjonować się kolejnym występem Kacpra Majchrzaka. Tym razem 23-letni zawodnik Warty Poznań startuje w konkurencji 100 m stylem dowolnym. Wcześniej odpadł w półfinale dwukrotnie dłuższego dystansu.

O godz. 19:21 popłynie nasza sztafeta 4x200 m stylem dowolnym, w składzie: Paweł Juraszek (Dziewiątka Dzierżoniów), Kacper Klich, Kacper Majchrzak, Jan Świtkowski (Skarpa Lublin) i Paweł Werner. Skład ten jest niemal identyczny do niedzielnej czwórki 4x100 m, która niestety nie awansowała do finału, poza Klichem i Wernerem. 21-letni Klich na co dzień trenuje pod opieką trenera Pawła Albinowskiego, w Śląsku Wrocław. Trzy lata starszy Werner, jest zawodnikiem wrocławskiej Juvenii. Nasi pływacy są młodzi (Juraszek, Klich i Świtkowski urodzili się w 1994 r.), jednak Klich, Majchrzak i Świtkowski wraz z Pawłem Korzeniowskim podczas mistrzostw Europy otarli się o medal w tej konkurencji. Do brązu zabrakło 0,01 s.

Starcia siatkarzy plażowych

O 18:00 po raz drugi w Rio, kibicować będziemy Monice Brzostek i Kindze Kołosińskiej, które w spotkaniu grupy A zmierzą się z reprezentantkami Rosji - Jewgienią Ukołową i Jekateriną Birłową. Dla obu zawodniczek, trenujących w AZS UMCS TPS Lublin, turniej w Rio, to debiut na igrzyskach olimpijskich. Duet ten występuje razem nieprzerwanie od 2009 r. Największym sukcesem 27-letniej Brzostek i rok młodszej Kołosińskiej, jest srebrny medal podczas Grand Slamu wywalczony w... Rio de Janeiro. Brzostek i Kołosińska olimpijskie zmagania rozpoczęły od zwycięstwa. Pokonały 2:1 amerykańską parę Fendrick/Sweat. Teraz walczyć będą z Rosjankami Ukulową i Chomjakową.

W spotkaniu grupy E Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) z Holendrami - Reinderem Nummerdorem i Christiaanem Varenhorstem. Przypomnijmy, że nasi reprezentanci już raz startowali na igrzyskach olimpijskich i zajęli zaledwie 5. miejsce. Zaledwie, ponieważ w Londynie mieli już piłkę meczową, lecz ostatecznie przegrali z duetem Cerutti/Rego z Brazylii, który zdobył wówczs srebro. 30-letni Prudel wraz z młodszym o rok Fijałkiem występują już razem od 2008 r. W swoim pierwszym meczu pokonał ich rosyjski duet Wieczesław Krasilnikow/Konstantin Semenow 0:2. 

Pierwsza walka Husarza

O 23:45 swoją walkę stoczy Tomasz Jabłoński, a przeciwnikiem będzie australijski bokser Daniel Jason Lewis. 27-letni Polak, wicemistrz Europy z 2015 r. i dwukrotny mistrz Polski (2012, 2014) będzie faworytem tego starcia. Doświadczenie zbierał w klubie Sako Gdańsk, ale także w World Series of Boxing, gdzie jest kapitanem reprezentującej Polskę drużyny Rafako Hussars Poland. Polak w WSB wywalczył trzecie miejsce, co ostatecznie pozwoliło mu pojechać na igrzyska. Jako pierwszy polski pięściarz od 2008 roku wywalczył olimpijską kwalifikację. 

Drugi występ Breś

W konkurencji strzeleckiej - pistoletu z 25 m, startować będzie nasza reprezentantka Klaudia Breś, która już w niedzielę startowała w swojej pierwszej konkurencji - pistoletu pneumatycznego z 10 m. Dla 22-latki, na co dzień zawodniczki bydgoskiego Zawiszy, będzie to debiut na igrzyskach olimpijskich

Węgrzycki-Szymczyk w ćwierćfinale, dwójka podwójna w półfinale

O 13:30 w ćwierćfinale wioślarskiej jedynki rywalizuje Natan Węgrzycki-Szymczak. 21-letni zawodnik University of California, w sobotę, w swojej rundzie eliminacyjnej uległ tylko Belgowi Hannesowi Obreno. W półfinale dwójki podwójnej kobiet walczyć będzie nasza medalowa nadzieja, duet Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj. W swoim pierwszym wyścigu, były bezapelacyjnie najlepsze, wyprzedzając osady z Chin i Białorusi.

Półfinał Hedwiga

Grzegorz Hedwig zakwalifikował się do półfinału w kajakarstwie górskim. 28-letni zawodnik Startu Nowy Sącz, wystartuje o 18:30. Finał przewidziano na 20:10.

BOKS

17:00 1. runda, 75 kg - Tomasz Jabłoński

KAJAKARSTWO GÓRSKIE 

18:.30 półfinały C1 mężczyzn - Grzegorz Hedwig

20:.10 mężczyźni C1, FINAŁ - ew. Hedwig

PIŁKA RĘCZNA

16:30 Niemcy - Polska

PŁYWANIE

18:03 100 m st. dowolnym mężczyzn, eliminacje - Kacper Majchrzak

19:21 4x200 m st. dowolnym mężczyzn, eliminacje - Paweł Juraszek, Kacper Klich, Kacper Majchrzak, Jan Świtkowski, Paweł Werner

 3:03 100 m st. dowolnym mężczyzn, półfinały - ew. Majchrzak

 4:38 4x200 m st. dowolnym mężczyzn, FINAŁ - ew. Juraszek, Klich, Majchrzak, Świtkowski, Werner

SIATKÓWKA

Grupa B: 22:05 Polska - Iran

SIATKÓWKA PLAŻOWA

18:00 grupa A: Monika Brzostek, Kinga Kołosińska - Jewgienia Ukołowa, Jekaterina Birłowa (Rosja)

22:30 grupa E: Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel - Reinder Nummerdor, Christiaan Varenhorst (Holandia)

STRZELECTWO

14.00 pistolet 25 m kobiet, eliminacje - Klaudia Breś

20.30 pistolet 25 m kobiet, finał - ew. Breś

WIOŚLARSTWO       

13.30 jedynki mężczyzn, ćwierćfinały - Natan Węgrzycki-Szymczyk

15.10 dwójka podwójna kobiet, półfinały - Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj

ŻEGLARSTWO

18.00 RS:X kobiet, 4. wyścig - Małgorzata Białecka

18.10 Laser mężczyzn, 3. wyścig - Kacper Ziemiński

18.10 RS:X mężczyzn, 4. wyścig - Piotr Myszka

19.00 RS:X kobiety, 5. wyścig - Białecka

19.10 RS:X mężczyzn, 5. wyścig - Myszka

19.35 Laser mężczyzn, 4. wyścig - Ziemiński

20.00 RS:X kobiet, 6. wyścig - Białecka

20.10 RS:X mężczyzn, 6. wyścig - Myszka

Dowiedz się więcej na temat: Rio 2016 | Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje