Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Występy Polaków w środę - szóstym dniu IO

Środa to kolejny dzień zmagań naszych reprezentantów w Rio de Janeiro. W jeździe indywidualnej na czas walczyć będą: Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta, Maciej Bodnar i Michał Kwiatkowski. Liczymy także na dobry występ judoczki, Katarzyny Kłys.

Czasówka panów i pań

Katarzyna Niewiadoma to nasza medalowa nadzieja. 21-letnia limanowianka już ma na swoim koncie złoto mistrzostw Europy z 2015 r. Tegoroczne Giro del Trentino również padło jej łupem. Na co dzień trenuje w Holandii, w ekipie Rabo Liv. Bogato ukształtowana trasa dodatkowo zwiększa jej szanse na złoty krążek.  

Trzy lata starsza Anna Plichta również debiutuje na igrzyskach olimpijskich. Do Rio jedzie z zadaniem wsparcia Niewiadomej podczas wyścigu ze startu wspólnego, jednak w indywidualnej jeździe na czas, każda będzie zdana na siebie. Plichta na co dzień jeździ w słoweńskiej BTC City Lublana. 

Reklama

Polski mistrz świata z Ponferrady, Michał Kwiatkowski, nie jest typowany w gronie faworytów do złota w jeździe indywidualnej na czas. 26-letni zawodnik grupy Sky, smak igrzysk poznał w Londynie, gdzie zajął 60. miejsce w wyścigu ze startu wspólnego.

W czołówce czasówki powinien uplasować się drugi z naszych reprezentantów –  31-letni Maciej Bodnar. W grupie Tinkoff wspiera między innymi Petera Sagana, jednak w jeździe indywidualnej na czas będzie mógł powalczyć o poprawę wyniku z Londynu – gdy zajął 25. miejsce.

Katarzyna Kłys musi poprawić wyniki z igrzysk

W czołówce judoczek w kategorii do 70 kg powinna uplasować się Katarzyna Kłys. 30-letnia zawodniczka Polonii Rybnik ma na swoim koncie srebro mistrzostw Europy, zdobyte dwukrotnie w 2007 i 2012 r. Dwa lata później dołożyła do kolekcji brąz mistrzostw świata. 

Brała już udział w igrzyskach w Pekinie i Londynie, jednak nigdy nie potrafiła przebrnąć eliminacji. Jest najbardziej doświadczona wśród naszych judoczek. Pochodzi ze sportowej rodziny. Jej ojciec – Jerzy Piłocik – grał w Ruchu Chorzów.

Lipiarska-Pałka kontra Turczynka

Krystyna Lipiarska-Pałka w eliminacjach zajęła odległe 40 miejsce i w pierwszej rundzie zmierzy się z reprezentantką Turcji Yasemin Anagoz, która w przebrnęła eliminacje na 25 pozycji. 29-letnia zawodniczka Grotu Zabierzów uzyskała wynik 620 punktów, jej rywalka 638. 

Piechowiak – jedyna polska sztangistka

Patrycja Piechowiak zadebiutuje na igrzyskach olimpijskich. Zamiłowanie do podnoszenia ciężarów jest u niej rodzinne. Jest bowiem córką znanego przed laty sztangisty – Wojciecha Piechowiaka, który jest również jej indywidualnym trenerem. 24-latka trenuje na co dzień w Budowlanych-Całus Nowy Tomyśl, pod okiem Marcina Lampego. Do tej pory jej największymi sukcesami były piąte miejsca podczas mistrzostw Europy w 2014 i 2015 r. Swoje zawody rozpocznie o 17:30.

Jedyna polska florecistka - Łyczbińska

Hanna Łyczbińska to debiutantka na igrzyskach olimpijskich. 26-letnia Torunianka, na co dzień szkoli swoje umiejętności w AZS-UAM Poznań pod okiem Mateusza Witkowskiego. Jest dwukrotną mistrzynią Polski (2013 i 2016 r.) oraz zajęła 15 miejsce podczas mistrzostw świata w 2015 r. Kwalifikację olimpijską uzyskała dzięki 38. pozycji wśród florecistek, w rankingu Międzynarodowej Federacji Szermierczej w poprzednim sezonie.

Pierwsze wyścigi klasy 470er

W pierwszym wyścigu klasy 470 o medal walczyć będą Irmina Mrózek-Gliszczyńska (Chojnicki Klub Żeglarski) oraz Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin). W załodze pływają razem od dwóch lat, co ciekawe wspólną karierę 27-letnia Skrzypulec i trzy lata młodsza Mrózek-Gliszczyńska, wspólną przygodę rozpoczęli w momencie… gdy chciały zakończyć swoje kariery. Dla chojniczanki to debiut podczas igrzysk, natomiast szczecinianka, już w Londynie walczyła o medal, zajmując ostatecznie 12. miejsce w duecie z Jolantą Ogar. 

W piątym i szóstym wyścigu klasy Laser występować będzie Kacper Ziemiański.

Pływacy na start

Udział Katarzyny Wilk, to gwarancja sporych emocji. 24-letnia zawodniczka AZS AWF Katowice, być może nie jest naszą medalową nadzieją, ale ma spore szanse namieszać w czołówce. Dwukrotnie brała udział w igrzyskach olimpijskich. W sztafecie 4x200 m stylem dowolnym zajęła 15. miejsce (w Pekinie) i 13. miejsce (w Londynie). Pochodzi z rodziny o sportowych tradycjach. Jej bracia Robert i Krzysztof również są pływakami.  

Radosław Kawęcki to nasz pewniak do medalu. 25-laetni zawodnik AZS AWF Warszawa już ma na swoim koncie sporo sukcesów. W Londynie, w swoim olimpijskim debiucie, zajął 4. miejsce na 200 m stylem grzbietowym. W swojej seniorskiej karierze, zdobył już 11 złotych i cztery srebrne medale podczas imprez rangi mistrzowskiej.

Kolejne spotkanie Kantora i Łosiaka

W swoim trzecim spotkaniu fazy grupowej polski duet siatkarzy plażowych – Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zmierzą się z Holendrami Alexandrem Brouwerem i Robertem Meeuwsenem. Zarówno Polacy, jak również ich najbliżsi rywale wygrali swoje pierwsze spotkania w grupie B. W drugim spotkaniu Polacy przegrali z Rosjanami Nikitą Liaminem i Dimitrim Barsukiem. Holendrzy do ten pory nie przegrali.  

Wielki finał z polską czwórką podwójną

Dzisiejsze regaty wioślarskie zostały odwołane z powodu fatalnej pogody - deszcz i wiatr.

Polska czwórka podwójna w składzie Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz i Mirosław Ziętarski w swoim półfinale ulegli jedynie Australijczykom i bezpośrednio awansowali do finału, który miał się odbyć dziś o 15:22. Nasi wioślarze będą chcieli powtórzyć sukces Adama Korola, Michała Jelińskiego, Marka Kolbowicza i Konrada Wasilewskiego, którzy z Pekinu przywieźli olimpijskie złoto.

O 15:34 miały wystartować natomiast nasze panie. Maria Springwald, Joanna Leszczyńska, Agnieszka Kobus, Monika Ciaciuch walczyć będą o złoto.

W półfinale dwójki bez sternika, znalazły się Anna i Maria Wierzbowskie. W swoim wyścigu kwalifikacyjnym były trzecie, a w łącznej klasyfikacji siódme. 

Również w półfinale znalazła się nasza dwójka podwójna wagi lekkiej. Miłosz Jankowski i Artur Mikołajczewski, w swoim wyścigu eliminacyjnym byli drudzy. Martyna Mikołajczak i Weronika Deresz również znalazły się w półfinale dwójki podwójnej wagi lekkiej pań. 

Polska ósemka w poniedziałek nie zdołała awansować do finału, dlatego popłynie w środowych repasażach. Start ich wyścigu zaplanowany był na 15:00.

Ostatnia szansa w tenisie

Naszą ostatnią medalową szansą w tenisie jest mikst, w którym występują Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot. Gry rozpoczną o 16:00, jednak Polacy na kort wyjdą dopiero jako piąci, a rywalami będzie rumuńska para Irina-Camelia Begu i Horia Tecau. 

JUDO

70 kg, kobiety - Katarzyna Kłys

15.00 eliminacje

15.30 ćwierćfinały

20.30 repasaże

20.46 półfinały

21.40 o brązowy medal

22.00 finał

KOLARSTWO

13.30 jazda indywidualna na czas kobiet, finał - Katarzyna Niewiadoma, Anna Plichta

15.00 jazda indywidualna na czas mężczyzn, finał - Maciej Bodnar, Michał Kwiatkowski

ŁUCZNICTWO

15.44 1. runda turnieju indywidualnego kobiet - Karina Lipiarska-Pałka

PŁYWANIE

18.03 100 m st. dowolnym kobiet, eliminacje - Katarzyna Wilk

18.27 200 m st. grzbietowym mężczyzn, eliminacje - Radosław Kawęcki

 3.12 100 m st. dowolnym kobiet, półfinały - ew. Wilk

 3.28 200 m st. grzbietowym mężczyzn, półfinały - ew. Kawęcki

 4.03 100 m st. dowolnym mężczyzn, FINAŁ - ew. Kacper Majchrzak

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

17.30 69 kg kobiet - Patrycja Piechowiak

SIATKÓWKA PLAŻOWA

21.30 grupa B: Piotr Kantor, Bartosz Łosiak - Alexander Brouwer, Robert Meeuwsen (Holandia)

SZERMIERKA

floret kobiet, indywidualnie - Hanna Łyczbińska

13.30 1. runda

14.10 2. runda

16.00 1/8 finału

17.00 ćwierćfinały

22.30 półfinały

00.20 o brązowy medal

 1.15 finał

TENIS

(Początek gier o 16.00. Polacy wystąpią jako piąci) mikst - Agnieszka Radwańska/Łukasz Kubot

ŻEGLARSTWO

18.00 Laser mężczyzn, 5. Wyścig - Kacper Ziemiński

18.10 470er kobiet, 1. wyścig - Irmina Mrózek-Gliszczyńska i Agnieszka Skrzypulec

19.25 Laser mężczyzn, 6. wyścig - Ziemiński

19.35 470er kobiet, 2. wyścig - Mrózek-Gliszczyńska i Skrzypulec

Dowiedz się więcej na temat: Rio 2016 | Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro | sport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje