Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Występy Polaków w sobotę - dziewiątym dniu IO

W sobotę ponownie będziemy śledzić zmagania naszych lekkoatletów, szczypiornistów i siatkarzy. Liczymy na medal Piotra Małachowskiego w rzucie dyskiem.

Badminton


W rozgrywkach grupowych gry pojedynczej udział bierze 26-letni Adrian Dziółko (Hubal Białystok), który w drugim meczu o godz. 13.25 rywalizować będzie z chińskim badmintonistą - Chenem Longiem. W grze podwójnej mężczyzn reprezentują nas Adam Cwalina (SKB Litpol-Malow Suwałki) i Przemysław Wacha (Technik Głubczyce). O godz. 20.30 stoczą oni drugi pojedynek z Marcusem Ellisem i Chrisem Langridgem z Wielkiej Brytanii. W mikście nasz duet Nadieżda Kostiuczyk/Robert Mateusiak (oboje Hubal Białystok) o godz. 15.45 rywalizować będzie z brytyjskim małżeństwem - Chrisem i Gabriellą Addockami.

Reklama

Kolarstwo torowe

W sobotę odbędą się wyścigi drużynowe na dochodzenie na 4 km kobiet decydujące o podziale medali.

Polska reprezentacja wystąpi w składzie Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik i Natalia Rutkowska. Najbardziej doświadczone w składzie są Edyta Jasińska i Natalia Rutkowska. 29-letnia Jasińska i 25-Rutkowska trenują w TKK Pacific Nestle Fitness Toruń. Mają na swoim koncie srebro mistrzostw Europy w wyścigu drużynowym na dochodzenie z 2013 r. Zarówno one, jak i urodzone w 1997 r. Kaczkowska i Pikulik są debiutantkami na igrzyskach olimpijskich. Kaczkowska UKKS  Imielin Team Corratec w zeszłym roku zdobyła złoto podczas mistrzostw świata juniorów w wyścigu indywidualnym na dochodzenie. Pikulik, zawoodniczka BCM Nowatex Ziemia Darłowska podczas tego czempionatu zajęła pierwsze miejsce w wyścigu punktowym.

Lekkoatletyka

W trójskoku kobiet od eliminacji swój start na igrzyskach rozpocznie Anna Jagaciak-Michalska. 26-letnia zawodniczka trenująca w OŚ AZS Poznań dopiero debiutuje w igrzyskach, w tym roku zajęła 4. miejsce podczas mistrzostw Europy. Piękna Anna ma równie urodziwą siostrę Monikę, która jest modelką. Start eliminacji o godzinie 14.40.

W biegu na 3000 m z przeszkodami kobiet Polskę reprezentować będzie Matylda Kowal. 27-latka z Resovii ma już za sobą start w Londynie, kiedy zajęła 40. miejsce.  Również w Rio powinna zakręcić się w okolicach tej pozycji. Jej bieg zaplanowano na godz. 15.05.

W finale rzutu dyskiem, o godz. 15.50, wystąpi nasza wielka nadzieja na złoto - Piotr Małachowski. Na co dzień reprezentuje klub Śląsk Wrocław. Jest aktualnym mistrzem Europy z Amsterdamu (2016). W Pekinie, na igrzyskach olimpijskich, po pięknej walce zdobył srebrny medal.

W biegu na 400 m kobiet od eliminacji udział wezmą trzy nasze reprezentantki. Najmłodsza, Patrycja Wyciszkiewicz z OŚ AZS Poznań, w tym roku skończyła 22 lata. Przed czterema laty, wraz z polską sztafetą, zajęła 12. miejsce. Zimą leczyła bolesną kontuzję - zmęczeniowie pęknięcie piszczela, jednak dzięki rehabilitacji, jest gotowa do rywalizacji w Rio.

O dwa lata starsza Justyna Święty z AZS AWF Katowice wraz z Wyciszkiewicz biegła w sztafecie w Londynie. Piękna raciborzanka w tym roku zdobyła srebro halowych mistrzostw świata wraz z Małgorzatą Hołub, jej rówieśniczką. Trzecią z naszych biegaczek, które wystąpią w biegu na 400 m. Hołub zawodniczka KL Bałtyk Koszalin debiutuje na igrzyskach olimpijskich. Start pań w eliminacjach o godz. 16.00.

W skoku o tyczce trzech naszych reprezentantów powinno uplasować się w czołówce. Najbardziej doświadczony i z najlepszym rekordem życiowym wśród Polaków jest Paweł Wojciechowski. 27-letni zawodnik Zawiszy Bydgoszcz marzy by w Rio po raz pierwszy pokonać granicę sześciu metrów. Dotychczas udało mu się pokonać wysokość 5,91 m. Na igrzyskach w Londynie nie został sklasyfikowany.

O dwa lata młodszy Robert Sobera w tym roku zdobył złoto mistrzostw Europy. Zawodnik AZS AWF Wrocław długo leczył różnorakie kontuzje, między innymi miał problemem z kolanami, jednak jest gotowy do startu w Rio.
Najmłodszy z tego grona 24-letni Piotr Lisek jest zawodnikiem klubu OSOT Szczecin. W zeszłym roku zdobył brąz mistrzostw świata, zarówno na stadionie, jak i w hali.Tyczkarze startują o godz. 1.20.

W eliminacjach 400 m o godz. 1.30 wystartuje Rafał Omelko. 27-letni debiutant, na co dzień trenujący w AZS AWF Wrocław w tym roku zdobył srebro mistrzostw Europy w sztafecie. Biegał 400 m przez płotki i biegi przełajowe, a na igrzyskach ma również szansę pobiec w sztafecie 4x400 m.

Piłka ręczna

Polacy w przedostatnim meczu fazy grupowej zmierzą się ze Szwedami. Wcześniej przegraliśmy z Brazylią oraz Niemcami. W ostatnim meczu z Egiptem podopieczni Tałanta Dujszebajewa wreszcie pokazali pełnię swoich umiejętności i rozbili przeciwników aż 33:25. Mecz rozpocznie się w nocy z soboty na niedzielę, o godz. 00.50. Tylko zwycięstwo przedłuża nasze szanse na awans do kolejnej rundy.

Siatkówka

W przedostatnim spotkaniu fazy grupowej siatkarze reprezentacji Polski walczyć będą z  Rosjanami o godzinie 20. W pierwszym meczu "biało-czerwoni" pokonali Egipt, a następnie po tie-breaku Iran. W ostatnim meczu, z Argentyną rozbili przeciwników 3:0. Polacy zmierzają po zwycięstwo w grupie B.

Siatkówka plażowa

W 1/8 finału wystąpi nasz jedyny pozostały w grze duet siatkarski. Kinga Kłosińska i Monika Brzostek z bilansem dwóch zwycięstw i porażką awansowały do fazy play-off. W meczu o ćwierćfinał na plaży w Copacabanie, o 4. rano, zagrają z australijskim duetem Taliqua Clancy/Louise Bawden.

Szermierka

Trójka naszych szablistek: Aleksandra Socha, Bogna Jóźwik i Małgorzata Kozaczuk o godzinie 14. będą walczyć w ćwierćfinale drużynowego turnieju olimpijskiego w szabli z Amerykankami. Reprezentantki USA Najmłodsza, 27-letnia Kozaczuk, debiutuje na igrzyskach olimpijskich. Zawodniczka AZS AWF Warszawa jeszcze nie osiągnęła w swojej karierze wielkich sukcesów, w przeciwieństwie do jej klubowej koleżanki, bardziej doświadczonej Aleksandry Sochy. 34-szablistka ma już na swoim koncie złoto mistrzostw Europy, zarówno indywidualnie, jak i w drużynie. Na igrzyskach olimpijskich występuje nieprzerwanie od 2004 roku, a jej najlepszym osiągnięciem jest 6. miejsce w drużynie zdobyte w Pekinie. 

Wraz z Sochą złoty medal wywalczyła rok młodsza Bogna Jóźwiak. Zawodniczka AZS O.Ś. Poznań również jest bardzo doświadczoną szablistką, jednak są to jej dopiero drugie igrzyska olimpijskie. W przeciwieństwie do Sochy jest bardzo mocna psychicznie i to ona najczęściej kończy drużynowe walki.

Strzelectwo

Piotr Daniluk w sobotę przystąpi o godz. 14. do drugiego dnia rywalizacji w konkurencji pistoletu szybkostrzelnego 25 m mężczyzn. Po pierwszym strzelaniu zajmuje 15. miejsce z wynikiem 288 punktów.

Tenis stołowy

W pierwszej rundzie drużynowego olimpijskiego turnieju olimpijskiego o godz. 15. wystąpią nasi tenisiści stołowi. Jakub Dyjas, Daniel Górak i Wang Zeng Yi, podobnie jak wczoraj Polki zmierzą się z Japończykami, którzy będą faworytami tego starcia. Azjaci będą grali w składzie: Jun Mizutani, Koki Niwa i Mahari Yoshimura.

Wioślarstwo

Natan Węgrzycki-Szymczyk zajął ostatnie miejsce w swoim półfinale wioślarskich jedynek. Finiszował szósty, z czasem 7:15.61 i awansował tylko do finału B rozgrywanego o 15.10.

Ósemka mężczyzn wystąpi w składzie: Michał Szpakowski, Mikołaj Burda, Krystian Aranowski, Mateusz Wilangowski, Robert Fuchs, Marcin Brzeziński, Zbigniew Schodowski, Piotr Juszczak,Daniel Trojanowski (sternik). Do finału awansowała z repasaży. W walce o finał A, w swoim biegu zajęła czwarte miejsce finiszując z czasem 5:59.22. Regaty toczyły się na dystansie 2 km. Start finału A o godz. 16.27.

Żeglarstwo

W 9. i 10. wyścigu męskiej klasy Laser (godz. 18.) wystąpi nasz reprezentant Kacper Ziemiński, dla którego to już trzecie igrzyska, a drugie w których występuje w klasie Laser. W Londynie był 17, teraz lepszy wynik ma zagwarantować współpraca z Maciejem Grabowskim, najbardziej utytułowanym Polakiem w klasie Laser.

W 4., 5. i 6. wyścigu klasy 49er startować będą Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński. Zawodnicy KZS AZS AWFiS Gdańsk będą chcieli poprawić wynik z Londynu kiedy zajęli 13. miejsce. Ich pierwszy sobotni wyścig zaczyna się również o godz.18.

BADMINTON

13.25 mecze grupowe gry pojedynczej mężczyzn - Adrian Dziółko

15.45 mecze grupowe gry mieszanej - Nadieżda Kostiuczyk-Zięba i Robert Mateusiak

20.30 mecze grupowe gry podwójnej mężczyzn - Adam Cwalina i Przemysław Wacha

KOLARSTWO TOROWE

15.23 sprint mężczyzn, 1/8 finału

16.07 sprint mężczyzn, repasaże

21.00 sprint mężczyzn, ćwierćfinały

21.18 sprint mężczyzn, o miejsca 9-12

22.41 sprint mężczyzn, półfinały

23.17 sprint mężczyzn, o miejsca 5-8

16.17 wyścig drużynowy na dochodzenie kobiet na 4 km, runda pierwsza- Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkowska

22.07 wyścig drużynowy na dochodzenie na 4 km kobiet, o brązowy medal - ew. Edyta Jasińska, Justyna Kaczkowska, Daria Pikulik, Natalia Rutkowska

22.14  wyścig drużynowy na dochodzenie na 4 km kobiet, FINAŁ - ew. Jasińska, Kaczkowska, Pikulik, Rutkowska


LEKKOATLETYKA       

14.40 trójskok kobiet, eliminacje - Anna Jagaciak-Michalska

15.05 3000 m z przeszkodami kobiet, eliminacje - Matylda Kowal

15.50 dysk mężczyzn, FINAŁ, Piotr Małachowski,

16.00 400 m kobiet, eliminacje - Justyna Święty, Małgorzata Hołub, Patrycja Wyciszkiewicz

 1.20 tyczka mężczyzn, eliminacje - Robert Sobera, Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski

 1.30 400 m mężczyzn, eliminacje - Rafał Omelko

 1.50 trójskok mężczyzn, FINAŁ - ew. Karol Hoffmann

 2.00 100 m kobiet, półfinał - ew. Ewa Swoboda, Marika Popowicz-Drapała

 2.05 400 m mężczyzn, półfinały - ew. Omelko

 3.05 800 m mężczyzn, półfinały - ew. Adam Kszczot, Marcin Lewandowski

 3.37 100 m kobiet, FINAŁ - ew. Ewa Swoboda, Marika Popowicz-Drapała

PIŁKA RĘCZNA

Grupa B: 00.50 Szwecja - Polska

SIATKÓWKA

Grupa B: 20.00 Polska - Rosja

SIATKÓWKA PLAŻOWA

4.00 siatkówka plażowa, 1/8 finału, Kinga Kłosińska i Monika Brzostek


STRZELECTWO  

14.00 pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn, 2. sesja eliminacyjna  Piotr Daniluk

17.30 pistolet szybkostrzelny 25 m mężczyzn, FINAŁ - ew. Daniluk

SZERMIERKA  

szabla kobiet, drużynowo - Aleksandra Socha, Bogna Jóźwik, Małgorzata Kozaczuk       

14.00 1/8 finału

15.15 ćwierćfinały

16.30 o miejsca 5-8

17.30 półfinały

18.45 o 7. miejsce

18.45 o 5. miejsce

22.00 o brązowy medal

23.15 finał

TENIS STOŁOWY

15.00 drużynowo kobiet, 1/8 finału - ew. Natalia Partyka, Katarzyna Grzybowska-Franc, Li Qian

WIOŚLARSTWO   

15.10 jedynki mężczyzn, finał B Węgrzycki-Szymczyk

16.27 ósemka mężczyzn, FINAŁ

ŻEGLARSTWO

18.00 Laser mężczyzn, 9. wyścig - Kacper Ziemiński

18.00 49er mężczyzn, 4. wyścig - Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek

19.00 49er mężczyzn, 5. wyścig - Kołodziński i Przybytek

19.25 Laser mężczyzn, 10. wyścig - Ziemiński

20.00 49er mężczyzn, 6. wyścig - Kołodziński i Przybytek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje