Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Witold Bańka: Nie ma litości dla dopingowiczów

- Nie ma miejsca i nie ma litości dla dopingu w Polsce, stąd decyzje w sprawie dopingowiczów będą stanowcze i jednoznaczne - podkreślił minister sportu Witold Bańka, odnosząc się do afery dopingowej w polskich ciężarach.

- Nie możemy sobie pozwolić na to, by oszuści, bo takimi są dopingowicze, reprezentowali barwy Polski - zaznaczył minister.

- Idea olimpizmu jest oparta o czysty sport i w duchu fair play, a największą godnością dla sportowca, olimpijczyka, jest reprezentowanie barw Polski. Jeśli ktoś bierze doping, to tę ideę hańbi - zaznaczył Bańka.

- Procedury dopingowe są tak przejrzyste, klarowne i transparentne, że nie ma miejsca na tłumaczenia ze strony tych panów. Tomasz Zieliński brał doping i temat jest zamknięty - zdecydowanie stwierdził minister sportu.

Reklama

- Decyzje w sprawie Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów będą stanowcze z naszej strony - tak minister wypowiedział się na temat złapanego na dopingu Tomasza Zielińskiego i podejrzanego o stosowania dopingu mistrza olimpijskiego z Londynu Adriana Zielińskiego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje