Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Wiesiołek: nie czuję presji, bo nie jestem tutaj faworytem

Paweł Wiesiołek zaczyna w czwartek w Rio de Janeiro dwudniową walkę w lekkoatletycznym dziesięcioboju. To jego olimpijski debiut, ale nie czuje presji, bo nie jest tu faworytem. - Nim jest Amerykanin Ashton Eaton – ocenił.

- Nie czuję presji, bo nie jestem tutaj faworytem. Nie mam dużej szansy, by walczyć o medal. Czuję się świetnie. Nie ma nastawienia na wyniki, jest luźna i spokojna głowa. Taka atmosfera pomaga, by nie myśleć o rezultatach. To jest ważne, by się na tym nie skupiać, a wystartować na spokoju i się tym pobawić sportem - powiedział.

Wiesiołek ma za sobą w tym sezonie dobre, ale i słabe starty. Do tego należał także występ w lipcowych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Nie zaliczył skoku w dal, ponieważ wszystkie trzy próby były nieudane.

Reklama

- Wyciągnęliśmy z trenerem Markiem Rzepką wnioski. Na szczęście nie było ich zbyt dużo w tym sezonie i ta passa była na przemian - raz dobry, raz zły. A teraz wychodzi na to, że powinien być dobry - uśmiechnął się.

Także całkowicie inaczej podchodzi do feralnego skoku w dal.

- Nie napinaniem się w pierwszej kolejce na niesamowity wynik, tylko chcę zaliczyć skok. Nie musi być daleki, ważne, aby był  zaliczony. W kolejnych podejściach trzeba stawiać już wszystko na jedną kartę i ryzykować. Wyjdzie lub nie wyjdzie. Wielobój jest specyficzny, bo są tylko po trzy próby w rzutach i skokach. Wtedy musimy emocje trochę ustabilizować - zaznaczył.

Całą otoczkę igrzysk wyobrażał sobie inaczej. Zwłaszcza zaskoczony jest samą wioską olimpijską.

- Nie wyobrażałem sobie, że to jest aż tak fajnie zorganizowane i nie sądziłem, że aż tyle ludzi tutaj jest. Fajny tu jest klimat, czuje się, że jest się na innych zawodach niż na mistrzostwach Europy czy świata - ocenił.

Zdaniem zawodnika Warszawianki po raz kolejny niepokonany będzie Amerykanin Ashton Eaton.

- Jest faworytem i zdobędzie złoto. To osoba bardzo pewna siebie, udało mi się z nim trenować i wiem, że jest w rewelacyjnej formie - zauważył.

Polacy w lekkoatletyce zdobyli dotychczas dwa medale w Rio. Złoto wywalczyła w rzucie młotem Anita Włodarczyk, a srebro w rzucie dyskiem Piotr Małachowski. Igrzyska potrwają do 21 sierpnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje