Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Thiago Braz Da Silva mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce, Lisek czwarty

Thiago Braz Da Silva został sensacyjnym mistrzem olimpijskim w skoku o tyczce. Brazylijczyk ustanowił przy okazji rekord olimpijski (6,03 m). Czwarte miejsce w konkursie zajął Piotr Lisek, który był jedynym Polakiem w finale.

Najlepszym rezultatem Liska w konkursie było 5,75 m. Polak po strąceniu poprzeczki na 5,85, zdecydował się na 5,93, ale spalił dwie próby i zajął czwarte miejsce ex aequo z Czechem Janem Kudlicką.

23-letni Piotr Lisek to brązowy medalista mistrzostw świata w Pekinie z 2015 roku oraz dwukrotny halowy mistrz Polski. Kwalifikacji do finału nie uzyskali Paweł Wojciechowski i Robert Sobera.

Triumfator zawodów Thiago Braz stoczył pasjonujący bój z Renaud'em Lavilleniem. Obaj poprawili rekord olimpijskie - najpierw Francuz na 5,98, a chwilę później Brazylijczyk na 6,03.

Reklama

Skok o tyczce (M) - wyniki:

1. Thiago Da Silva (Brazylia) 6,03

2. Renaud Lavillenie (Francja) 5,98

3. Sam Kendricks (USA) 5,85

4. Piotr Lisek (Polska) 5,75

4. Jan Kudlicka (Czechy) 5,75

6. Changrui Xue (Chiny)            5,65

7. Michal Balner (Czechy)          5,50

   Konstadinos Filippidis (Grecja) 5,50

   Daichi Sawano (Japonia)         5,50

...

Paweł Wojciechowski i Robert Sobera (obaj Polska) odpadli w eliminacjach

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy