Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Szczypiorniści zmierzą się z Niemcami

Polscy piłkarze ręczni powalczą dziś o pierwsze zwycięstwo na olimpijskim turnieju w Rio de Janeiro. Czeka ich bardzo trudne zadanie, bowiem rywalem będą mistrzowie Europy z tego roku - Niemcy. Transmisja w TVP2.

Polska - Niemcy od 16:30 - śledź wynik oraz relację live w Interii!

Dostępne również dla użytkowników mobilnych - KLIKNIJ!

"Biało-czerwoni" będą chcieli się zrehabilitować za porażkę z gospodarzami w inauguracyjnym występie (32-34), jednak mistrzowie Europy, którzy w pierwszym meczu pokonali Szwedów 32-29, będą znacznie bardziej wymagającym rywalem. - Mam nadzieję, że zaprezentujemy własne umiejętności, podejmiemy walkę i zdobędziemy dwa punkty. Stać nas na dobry mecz - zapowiedział Karol Bielecki. 

Reklama

- Gorzej już nie możemy grać. A wszyscy mówili o medalach... Nie dzielmy zbyt wcześnie skóry na niedźwiedziu. My tu powinniśmy myśleć o wyjściu z grupy, a nie o podium. Od samego początku mówiłem, że ważny jest każdy kolejny mecz, a nie jak zwykle - ubierano nas w medale przed grą - komentował trener Polaków, Tałant Dujszebajew. 

By myśleć o wyjściu z grupy, Polacy muszą się "odkuć" w meczu z bardzo nieobliczalnym rywalem. - To fajny zespół, w którym jest mieszanka młodości z doświadczeniem. Jako mistrzowie Europy są nieobliczalni i potrafiąwygrywać z każdym. Mają świetnego trenera, który cały czas nakreśla nowe zadania taktyczne w ataku i obronie. Mają dwóch wysokich, środkowych obrońców, więc nie będzie łatwo się przez nich przebić. Na pewno musimy bardziej zaangażować się w atak pozycyjny i unikać prostych błędów - mówił Michał Daszek. 

Sytuacja "Biało-czerwonych" jest nieciekawa. Brazylijczycy obok Egiptu, mieli być najłatwiejszymi przeciwnikami w fazie grupowej. - Trzeba grać dalej i my walczyć będziemy! Dziękuję za wszystkie dobre słowa, bądźcie dalej z nami - prosił kibiców Michał Jurecki. 

Po meczu z Niemcami, w czwartek zagramy z "Faraonami", w nocy z soboty na niedzielę ze Szwecją, a w poniedziałek ze Słowenią. 

Tabela:

M  Drużyna   Punkty   Bramki

1. Niemcy         2         32-29
2. Brazylia         2         34-32
3. Słowenia       2         27-26
4. Egipt            0         26-27
5. Polska          0          32-34
6. Szwecja        0          29-32

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje