Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

​Rio 2016. Polki awansowały do wyścigu medalowego w żeglarskiej klasie 470

Irmina Mrózek Gliszczynska (Chojnicki KŻ) i Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin) awansowały do medalowego wyścigu żeglarskiej klasy 470 w olimpijskiej rywalizacji w Rio de Janeiro. Po 10 wyścigach uplasowały się na dziesiątej pozycji. Prowadzą Brytyjki.

Polki plasowały się w decydujących wtorkowych wyścigach na 13. oraz dwukrotnie ósmym miejscu. Wyprzedziły Chilijki Nadję Horwitz i Sofię Middleton o dwa punkty.

Biało-czerwone szans na podium w wyścigu medalowym (punktacja liczy się podwójnie) z udziałem najlepszej dziesiątki nie mają, bo tracą do zajmujących trzecie miejsce Słowenek Tiny Mrak i Veroniki Macarol 48 pkt.

W barwach Austrii startuje Jolanta Ogar, która cztery lata temu w igrzyskach w Londynie reprezentowała Polskę. Obecnie jest ósma.

Klasyfikacja klasy 470 kobiet po 10 wyścigach:

Reklama

 1. Hannah Mills, Saskia Clark (W. Brytania)                  28 pkt

 2. Jo Alleh, Olivia Powrie (Nowa Zelandia)                   48

 3. Tina Mrak, Veronika Macarol (Słowenia)                    50

...

10. Irmina Mrózek Gliszczynska, Agnieszka Skrzypulec (Polska) 98


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy