Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Piotr Myszka w finale, trzeci po 12 wyścigach

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) awansował do medalowego wyścigu w Rio de Janeiro w windsurfingowej klasie RS:X. Po 12 wyścigach na wodach zatoki Guanabara w Rio de Janeiro Polak plasuje się na trzeciej pozycji. Liderem jest Holender Dorian Van Rijsselberghe.

Polak, mistrz świata, w piątek radził sobie najgorzej w olimpijskiej rywalizacji, plasował się odpowiednio na 13. i dwukrotnie na 16. miejscu. Ma jedynie dwa punkty przewagi nad czwartym Francuzem Pierre LeCoq.

Ostatni, medalowy wyścig, z udziałem dziesięciu najlepszych zawodników, zaplanowano na 14 sierpnia. Punktacja liczy się w nim podwójnie.

Klasyfikacja w klasie RS:X mężczyzn po 12 wyścigach:

1. Dorian Van Rijsselberghe (Holandia)    24 pkt

2. Nick Dempsey (Wielka Brytania)         40

3. Piotr Myszka (Polska)                  70 

4. Pierre LeCoq (Francja)                 72

Reklama

5. Vyron Kokkalanis (Grecja)              78

6. Toni Wilhelm (Niemcy)                  90

7. Ricardo Santos (Brazylia)             106

8. Mattia Camboni (Włochy)               117

9. Chun Leung Michael Cheng (Hongkong)   120

10. Ivan Pastor Lafuente (Hiszpania)     123.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama