Reklama

Reklama

Rio de Janeiro 2016

Rio 2016. Patryk Dobek odpadł w eliminacjach na 400 m ppł

Patryk Dobek odpadł w eliminacjach biegu na 400 m przez płotki lekkoatletycznych zawodów olimpijskich na stadionie w Rio de Janeiro.

Zawodnik SKLA Sopot uzyskał 41. czas (50,66) w gronie 47 startujących w sześciu seriach zawodników, a w swojej był siódmy.

22-letni Dobek wyjawił, że w ostatniej fazie przygotowań do igrzysk trenował sam. Ze względu na powtarzający się uraz kolana podjął dość radykalną decyzję i postanowił zakończyć współpracę ze swoim dotychczasowym szkoleniowcem Krzysztofem Szałachem.

- Głównym powodem były powtarzające się urazy kolana. Po raz pierwszy byliśmy w RPA na tak długim zgrupowaniu. Tłumaczyłem  szkoleniowcowi, że mam syndrom przetrenowania, ale on uznał, że gdyby tak faktycznie było, to nie byłbym w stanie wstać z łóżka. Ten obóz był eksperymentem, który wyszedł jak w starym dowcipie. Operacja się udała, ale pacjent zmarł. Tym razem pacjent może nie opuścił tego świata, ale na pewno był reanimowany. I skończyło się na tym, że w ostatnim etapie przygotowań do igrzysk trenowałem sam przy wsparciu fachowej literatury - skomentował.

Reklama

W poniedziałek najlepszy czas w eliminacjach uzyskał Jamajczyk Annsert Whyte - 48,37.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje